Looduse Aasta Foto - 2016, tööde esitamise tähtaeg läheneb

Postitas Looduskalender - R, 25.03.2016 - 11.11
Autorid

Jäälind

"Hügieen"

Möödunud aasta võidutöö ja saamislugu: Remo Savisaar

Olen lootnud tabada jäälindu sellises poosis sellest ajast saadik, kui esimest korda nägin sinilindu oma tiibu puhastamas. See on üürike hetk, mis teeb selle tabamise keeruliseks, kuid põnevaks. Siis, kui arvasin, et sain viimaks niisuguse viivu pildile, pidin pilte kontrollides taas pettuma. Nüüd, lõpuks, sai see hetk tabatud. Pildistatud varjest.

Sisu

 

Looduse Omnibuss kutsub kõiki fotovõistlusele Savisaarega mõõtu võtma

Lähenevad kevadpühad ja fotovõistluse Looduse Aasta Foto 2016 tööde esitamise tähtaeg. Rääkisin just Remoga, kes kõndis koos lastega Ahja jõe ääres Taevaskoja kaljude vahel. “Olen hakanud juba pilte valima,” ütles Aasta Loodusfotograaf 2015, kui küsisin, kas ta osaleb ka sel aastal Looduse Aasta Foto võistlusel. “Lapsed on veel veidi noored, vanem tüdruk tunneb pildistamise vastu küll huvi, ehk hakkab tulevikus temagi osa võtma.”

Jäänud on pikk nädalavahetus ja esmaspäev, et oma looduspildid välja valida. Seejärel alustab tegevust žürii nagu ikka Rein Marani juhtimisel, et leida fotograafide saadetud loomingust albumitäis pilte Loodusfoto Aastaraamatusse ja näitusele. 15 erineva kategooria pildi autorit saavad Tantsiva Hundi tiitli, neist kolm kuni 13-aastaste hulgast ja kolm kuni 19-aastaste fotohuviliste seast. Parima pildi autor pälvib Aasta Loodusfotograafi tiitli.

Olen saanud mitmeid kõnesid ja e-kirju, kus avaldatakse arvamust, et meie loodufotograafia tase on nii kõrge ja küsitakse, kas tavalisel huvilisel tasub proffidega võistelda. Vastan siis alati, et muidugi tasub, võistlus on ju tasuta ja tuleb näha vaid veidi vaeva, et oma pildigaleriidest huvitavamad fotod välja valida ning need žüriile hindamiseks saata. Liigne kriitikameel oma loomingu hindamisel pole alati põhjendatud. Julgustan kõiki osalema.

Kuigi auhinnafond on korralik, on suurim tunnustus ikkagi võimalus oma saavutusi teistele näidata. Nii saab Estonia kontserdisaali suurelt ekraanilt 30. aprillil taas näha ligi 600-700 pilti koos hea muusikaga.

Eelmisel aastal osales 1200 autorit 9000 tööga. Praegu on veel raske hinnata, milline tuleb tänavune saak, sest pikk nädalavahetus ja esmaspäev on veel ees.

Looduse Aasta Foto 2016 kohta leiab lisainfot ning fotosid saab üles laadida aadressil:

laf.looduseomnibuss.ee

Eelmise aasta võidufotod leiab: LINK

Aasta Loodusfotograafi tiitli pälvis möödunud aastal Remo Savisaar.

Tänavune fotovõistlus on pühendatud Eesti Looduskaitse Seltsi 50. ja Soome loodusfoto grand old man´i Hannu Hautala 75. juubelile.

Looduse Omnibuss tänab kõiki koostööpartnereid, sealhulgas Eesti Energiat, Kunda Nordic Tsementi, Stora Ensot, Canon Overalli, Fotoluksi, Synologyt ja teisi.

Jaan Riis

Eesti Looduskaitse Seltsi esimees ja Looduse Aasta Foto 2016 korraldaja

info@looduseomnibuss.ee

5647 6297

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.