Lihavõtte linnuvaatluspäevade tulemused

Postitas Looduskalender - E, 28.03.2016 - 18.18
Autorid

Teada annab Riho Kinks, Eesti Ornitoloogiaühing

Foto Arne Ader

Linavästrik

Sisu

Möödunud nädalavahetusel Eesti Ornitoloogiaühingu poolt korraldatud lihavõtte linnuvaatluspäevadel oli esialgse kiirkokkuvõtte tegemise ajaks kirja pandud juba üle 80 000 linnu 133 liigist.

Võrreldes varasematel aastatel märtsikuusse langenud vaatluspäevadega tõotab see rekordilist liikide arvu. Vaatlusandmeid saab edastada veel kuni eesoleva neljapäevani, lõplik kokkuvõte tehakse järgmisel nädalal.

Lihavõtte nädalavahetuseks saabunud soojalaine ja ilus ilm käivitas aktiivse lindude rände.

Seetõttu nägid paljud vaatlejad just neil päevil selle kevade esimest kuldnokka, valge-toonekurge, linavästrikku, metsvinti, põldlõokest, metskurvitsat või muud kevadekuulutajat ning saabus palju teisi rändlinde.

Nädalavahetusel algas ka suurem hanede ränne - esialgse kokkuvõtte järgi olid üle kolmandiku kirja pandud lindudest haned.

Arvukamalt nähti veel kiivitajaid, sinikael-parte, naeru- ja kalakajakaid ning luiki. Kõige sagedamini kohatud linnuliigid olid kiirtulemuste hinnangul siiski veel talvisemad liigid: rasvatihane, hallvares, sinitihane, rohevint ja leevike.

Vaatluspäevade haruldasemateks leidudeks olid Pärnumaal nähtud punakael-lagle ja väike-laukhani.

Lihavõtte linnuvaatluspäevade raames toimus sel aastal ka traditsiooniliselt märtsi viimasel pühapäeval peetav võistluslik linnade linnuvaatlus: 23 osalenud linnas pandi kirja kokku 117 linnuliiki, mis on selle võistluse ajaloo rekord. Ülekaalukalt võitis sel aastal Tallinn 86 liigi, järgnesid Paldiski 74 ja Haapsalu 73 liigiga. Sisemaalinnadest võitis juba traditsiooniliselt Tartus 62 liigiga. Võistluse lõplikud tulemused on avaldatud EOÜ kodulehel:

www.eoy.ee

Lihavõtte nädalavahetusel kohatud linde saab kuni 31. märtsini kirja panna EOÜ kodulehel www.eoy.ee või saata postiga aadressil Veski 4, 51005 Tartu.

EOÜ tänab kõiki vaatluspäevadel osalejaid, Tarvo Valkerit ning Kristjan Adojaani ja OÜ 5D Visionit elektroonilise vaatlusankeedi eest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.