Väike ringmatk Paukjärvel ja Kõnnu-Suursoos

Postitas Looduskalender - R, 18.08.2017 - 00.18
Autorid

Lugu ja visuaal Kaido Einamawww.reisijutud.com

Image
Paukjärv.
Sisu

Paukjärv on Põhja-Kõrvemaal populaarne, isegi väga populaarne pikniku- ja telkimiskoht, nii et järve ääres telkimisel saab teistest turistidest rahu vaid kas väga viletsa ilmaga näiteks ladinal sadaval sügispäevadel või krõbeda pakasega talvepäevadel. Muul ajal saalib rahvast 800 meetri kaugusel asuvast (suvel mõnikord valvega) Kaksiksilla parklast pidevalt, pikniku- ja marjakorvid näpus, mõnel seljakott telgi ja ööbimisvarustusega seljas.

Ka soojemapoolsetel talvepäevadel võib leida Noorte Meeste Kristliku Ühenduse poisslaste lastelaagri asemelt, kus nüüd asub RMK puhkekoht koos lõkkeaseme, katusega laudade ja kuivtualetiga mõne matkaja käsi soojendamas.

Paukjärves saab ujuda - see on selgeveeline ja sügav, kõrgete kallastega umbjärv. Parklast jõuab järveni üsna kiiresti, viidad juhatavad teed. 

Vaade Paukjärve vaatetornist.
Vaade vaatetornist Kõnnu-Suursoole.

Järve ääres jääaegse voore harjal asub vaatetorn, kust on näha maastik üle põhja poole jääva Kõnnu-Suursoo. Sinna kulgebki ringrada edasi.

Tee Kõnnu-Suursoosse.
Teerada Kõnnu-Suursoosse.

Laudtee ääres raba keskel asub veel üks väiksem vaatetorn, teisel pool raba aga võib vesisematel aastaaegadel ees oodata üleujutus. Pikklauka juurest (mis kipubki kevaditi üle kallaste ajama) algab männimets ja edasi kulgeb träkk mööda liivaseid metsateid.

Tagasiteel läbib teekond suure põlenguala, kus näha veel praegugi üksikuid põlenud puid. Lisaks on seal ka metsalanke juurde tekkinud kuni maastikukaitseala piirini. Soodla jõe ääres algavad Tammsaare maastikud, kus asub laagriplats katusealusega - kunagine A. H. Tammsaare onu metsavahikoht.

Soodla jõgi.

Tagasi parklasse jõudes on läbitud u. 14-kilomeetrine ring, aega kulub umbes 3,5 tundi. Muidugi võib tee ette võtta ka lühemalt - kas Paukjärve vaatetornini ja tagasi (paar km) või Kõnnu-Suursoo vaatetornini (ca 6 km).

Huvipunktid:

  • PAUKJARV - laagriplats järve ääres
  • TOWER - esimene vaatetorn
  • TOWER2 - teine vaatetorn
  • CAMPGROUND - laagriplats jõe ääres
  • ITIMEESTE - geopeituse aare
  • SYNNIPAEVA3 - geopeituse aare

Pildid kaardil:

Vaata (varakevadist) videot:

Vaata kaarti:

Vaata Street View vaateid parklast vaatetornini:

Eesti Vabariik 100 puhul kaardistab Reisijutud.com sada matkarada kaunitel Eesti maastikel. Iga rada saab kaardistatud GPS-träkiga ning salvestatud 360 kraadi fotode, tavaliste fotode, Google Street View vaadete ja kirjeldusega. Looduskalender avaldab Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks uute matkaradade kirjeldused.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.