Suvine aialinnupäevik ootab uusi päevikupidajaid!

Postitas Looduskalender - N, 31.03.2016 - 12.12
Autorid

Foto Arne Ader

Kuldnokk

Kuldnokk

Sisu

Kutsume kõiki linnu- ja loodushuvilisi liituma Suvise aialinnupäevikuga! Praegu pole veel hilja päevikut avada, sest aialindude pesitsushooaeg on alles algamas. 

Eesti Ornitoloogiaühingu harrastusteaduse projekt Suvine aialinnupäevik on esimese kuuga kasvanud üle-eestiliseks vaatlusvõrgustikuks, kuhu kuulub ligi 350 aeda. Ainuüksi märtsikuu jooksul on andmebaasi sisestatud üle 5500 liigivaatluse, mis moodustab üle veerandi kõikidest eelmise aasta vaatlustest. Koos praeguseks enam kui 600 linnu- ja loodushuvilise abiga uurime välja, milliseks kujuneb tänavune pesitsusaasta Eesti aialindudele. 

Suvise aialinnupäeviku veebirakendusse www.eoy.ee/aed saab igaüks luua oma isikliku aialinnupäeviku, kuhu saab kirja panna kõik aias kohatud ja pesitsevad linnud ning muud juhuvaatlused selgroogsete, kimalaste ning fenoloogiliste tähelepanekute kohta: millal hakkasid õitsema taimed või millal ilmusid välja esimesed putukad. Kaardirakenduse abil saab jälgida teiste osalevate aedade tulemusi ning laadida alla enda päevikusse sisestatud andmed ja elamused.

Suvine aialinnupäevik 2016 kestab 1. märtsist 2. oktoobrini. Suvist aialinnupäevikut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisateave:

Meelis Uustal, suvise aialinnupäeviku koordinaator

aed@eoy.ee

www.eoy.ee/aed

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.