Video salvestas Barry Ruck, LK püsivaataja
Video alguses näeme emaslindu munemas
Kuldnokk Sturnus vulgaris
Kuldnokad on oma pesapaigale truud ja põhjusega sest häid pesitsuskohti inimeste läheduses küll leidub, aga pesakaste jääb ikkagi väheks.
Rasvatihaste aastal tegutsesid pesakastis tihased, talvel suurendas suur-kirjurähn pesaava, mis sobib möödunud aastast hästi kuldnokkadele.
Isaslind saabus Saaremaale ja ööbis pesakastis 28. märtsil. Tavaliselt ongi nii, et esimese lainega saabuvad isaslinnud. Jäädakse ootama emaslinde, et siis alustada juba koos pesa korrastamist, aga vahepeal peab tülikaid võõraid või liigikaaslasi oma pesakastist eemal hoidma.
Pesaehituseks läks 2. aprilli hommikul emaslinnu saabudes. Kuigi Olle oli pesa talvel puhastanud ning veidi uut pesamaterjali lisanud ei kõlvanud hakkamist täis kuldnokapaarile midagi vana -pesast visati välja kõik seal olnu. Pesamaterjalina kasutavad kuldnokad pea suvalisi materjale: kõrrelised on väga head, möödunud aastaste puulehtedega saab mune varjata, kui välja asjatama minnakse. Kaunistuseks on meie paar toonud mõned valged suled, aga kuldnokkade pesakastidest on ka lumikellukesi leitud.
Täna kell kolmveerand kolm munes emaslind pesasse esimese helesinise muna. Kui suureks pesakurn kasvab näitab järgmine nädal.
Kuidas kuldnokkade sugupooli omavahel eristada? Tavaliselt on isaslinnu nokk heledam ehk kuldkollasem. Emaslinnu silma ümbritseb kitsas kollakasvalge silmarind. Isaslinnu silmavärv on pruun. Varsti paneb käitumine kõik paika.