Suvise aialinnupäeviku uudiskiri

Postitas Looduskalender - R, 29.04.2016 - 17.17
Autorid

Fotod Arne Ader

Väike põõsalind

Väike põõsalind

Sisu

Hea aialinnuvaatleja!

Pikalt kestnud jahedad ilmad hoidsid paljusid kaugrändureid kuskil poole tee peal paigal. Nüüd aga soojema õhumassi toel olukord muutub ja kaua oodatud laululinnud levivad üle kogu maa. Kes siis lähipäevil laulu lahti löövad?

Väike-põõsalind – tumehalli näomaskiga ja pruunika-kreemika sulestikuga „kludistaja“.
Salu-lehelind – pisike rohekashall laululind, kelle metsvinti meenutav laul algab kõrgelt „siit-siit-siit“ stroofidega ja langeb siis pikaks sidinaks.

Lepalind – mustvalge peasulestiku, rooste värvi rinnaesise ja väriseva sabaga lind, kes alustab oma laulu alati „trürürürü“- stroofidega, kuid laulu teises pooles matkib sageli teisi linde.
Must-kärbsenäpp – kõlavate „dliivu-dliivu“ laadsete stroofidega mustvalge pesakastilind.

ÖöbikÖöbik

Lisaks võib metsa poolt kostuma hakata tuttavat „kukkumist“ ja õhtuhämaruses äsja saabunud ööbiku laksutamist. Eks muidugi tasub visata pilk ka taevasse ning otsida suitsu- ja räästapääsukesi. Taeva all tiirutamas või rohumaade kohal jahti pidamas võib näha ka mitmeid röövlinde - peale herilaseviu on praeguseks kõik nad kohal.

Aga samas läheb lindude määramine nüüd keerulisemaks, sest nii hääle kui välimuse järgi sarnaseid sulelisi saabub iga päevaga aina enam. Seepärast on kahtlast lindu kohates kaval nad üles pildistada või häälitsused videosse võtta. Pärast annab see võimaluse lindu rahulikult määrama asuda. Ja kui jääd hätta, siis küsi julgesti nõu Eesti Ornitoloogiaühingu Facebooki grupist või kirjuta aed@eoy.ee.

Põnevaid linnuvaatlusi!
Meelis Uustal, aialinnupäeviku koordinaator
aed@eoy.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.