Karula, Soomaa ja Vilsandirahvuspargid saavad homme 25-aastaseks. Õnnitleme!

Postitas Looduskalender - R, 07.12.2018 - 12.12
Autorid

Keskkonnaamet annab teada

Fotod Arne Ader

Sisu

Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvuspargid saavad laupäeval 25-aastaseks

8. detsembril 2018 täitub veerandsada aastat Karula, Soomaa ja Vilsandi rahvusparkide moodustamisest, mida kutsutakse tähistama traditsiooniliste laulude ja tantsudega.

„1993 oli Eesti looduskaitses oluline aasta, mil saime kolme rahvuspargi võrra rikkamaks. Tänaseks näitavad rahvusparkide noorte looduskaitsjate hoogustunud tegevus, aktiivne osavõtt sünnipäeva aasta fotokonkursist, kaitsealade kodulehtede sagenenud külastused ja sotsiaalmeedia postitused, et kujunemas on aktiivsed huvigrupid ja kogukonnad, kes on rahvusparkide käekäigust huvitatud. See on heaks aluseks, et üksteist paremini mõista ka looduskaitse küsimustes. Kui rahvusparkide kogukonnad tähistavad ühist tähtpäeva kohaliku kultuuripärandi võtmes, tugevdab see ka rahvusparkide identiteeti ja omavahelist koostööd,“ rõõmustas Kaja Lotman, Keskkonnaameti looduskaitse nõunik.

 

Karula rahvuspargi keskus Ähijärvel

 

Karula rahvuspargi keskus Ähijärvel

Karula rahvuspargis, kus kuppelmaastiku ja järvekeste vahel elatakse pärandit väärtustavat elu, tähistatakse sünnipäeva 7. detsembril Kaikamäel. Epp Margna kõneleb vanu lugusid Karula loodusest ja inimestest, avatakse näitus „Räägi mulle üks jutt“. Meelika Hainsoo tutvustab Vana-Võrumaa laulumängude traditsioone, õhtu teevad meeleolukamaks Kaika laulukoor, kohalik puhkpilliorkester ja üllatusesinejad. Kõik rahvuspargi sõbrad on oodatud laulma, tantsima, mängima ja torti sööma.

 

Soomaa külastuskeskus Tõramaal

Soomaa külastuskeskus Tõramaal

Soomaal, mis on tuntud viienda aastaaja poolest ja pakatab soode ning rabade vahel kogunenud elutarkusest, algavad pidustused 8. detsembril matkaga ajaloolisse Tõramaa külla, kus tutvustatakse Eesti Vabaõhumuuseumi kogumikku Soomaast. Tõramaal vesteldakse rahvuspargi põliselanikega ning nauditakse Soomaa segaansambli ja Piret Ausi kontserti.

 

Alumine Vaigas. Vilsandi

Alumine Vaigas. Vilsandi

Vilsandi rahvuspargis, mis on meie looduskaitse hälliks ja kus on loodust uuritud ning meie merelist liigrikkust ja rannarahva kultuuripärandit hoitud juba üle saja aasta, tähistati rahvuspargi sünnipäeva juba 6. juulil rahvarohke ja lõbusa suvesimmaniga Mihkli talumuuseumis.

Oma õnnitlusi rahvusparkidele saab saata ja lisainfot uurida parkide Facebooki lehtede vahendusel: Karula, Soomaa, Vilsandi. Täpsem info tähtpäevaga seotud sündmustest on leitav ka kaitsealade kodulehelt.

 

Lisainfo:

Kaja Lotman, Keskkonnaameti looduskaitse nõunik

kaja.lotman@keskkonnaamet.ee

5247 899

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.