Jahirahu meie metsades kuulutatakse välja 21. detsembril kell 19 Võrumaal Tamula järve ääres

Postitas Looduskalender - R, 21.12.2018 - 15.15
Autorid

EJS annab teada

Foto Arne Ader

Põdra rada

Põdra rada

Sisu

Jahirahu peavad meie jahimehed tänavu 26. korda.

 

Miks on jahirahu oluline pidada?

·       Jahimees väärtustab seda kui olulist ja sügavalt eetilist osa jahinduses. Kuna jahirahu ei tulene seadusest, on see jahimeeste kokku lepitud traditsioon. Mitmed seltsid peavad seda ka pikemalt.

·       Jõulupühadel toimuv jahirahu on oluline nii looduse kui ka inimese jaoks. See on ideaalne aeg mõtiskleda enda ja looduse vahelisest suhtest ning võtta aeg maha ning arutleda lõppeva aasta olulisemate sündmuste üle.

·       Jahimees austab sellega metsloomi ja looduslikku mitmekesisust. Ajaga on jahipidamises palju muutunud, ent austav suhtumine saaki on jäänud samaks. Lisaks on nt meil elutsevaid suurkiskjaid – hunti, ilvest ja karu võimalik paljudes Euroopa riikides ainult loomaaias näha.

·       Jahirahu on loodust hoidev traditsioon ning Eesti jahimees selle hoidja. Looduse hoidmine lähtub austavast suhtumisest ümbritsevasse. Väga olulist osa on selles mänginud ka ühtne ja jätkusuutlik ulukimajandus.

·       Pühadel on sobiv aeg, mil jahimehed saavad selgitada jahinduse olulisust, metsloomade eluolu ja käitumist neile, kes loodusega tihti kokku ei puutu. See aitab paremini mõista jahindust kui hobi või elulaadi ning selle tähtsust kaasaegses ühiskonnas.

·       Jahirahu ajal saab minna metsa koos pere ja lähedastega Eestimaa looduse ilu nautima. Võib-olla õnnestub teha mõni ilus pilt metsaelust.

 

Lisateave:

Tõnis Korts, Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuht
tonis.korts@ejs.ee

511 8673

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.