Millal linnulaulu kuulata?

Postitas Looduskalender - E, 01.04.2019 - 14.14
Image
Linnulauluraadio
Sisu

Kellad on keeratud suveajale, linnuränne võtab hoogu.

Parimaks ajaks Linnulauluraadiost linnulaulu kuulata on meeleolukam varastel hommikutundidel Täna tõusis päike Kooraste järve kaldal kell 6.45, kuid varaste ärkajate hääli on kuulda juba üle tunni aja varem. Aga jälgima peab ka ilma ja  just sellel eesmärgil paigaldasime veebikaamera sest tuuliste ja vihmaste ilmade korral vaikib paljude lindude laul sootuks.

Miks varahommik on hea aeg? Hommikud on sagedamini tuulevaiksemad, linnud ööga rahunenud, häirimist vähem ja uue päeva hakul tuleb kindlasti oma kohalolu ümbruskonnale teavitada. Häälekamad on äsja rändelt saabunud linnud.

Inimtegevust ehk külaelu toimetamine lisandub veidi enne poolt üheksat.

Nagu teame on vaikus isegi metsas muutunud loodusvaraks. Meil läks pikalt aega, et leida suhteliselt vaikne ja linnurohke paik. Lisaks eelnimetatule veel ülekande tehniline pool, et edastada ülekannet  stereoheliga.

Keskpäeva järgselt kuuleme aegajalt üle lendavate lennukite tekitatud müra, kindlasti veel muudki inimtekkelist.

Tuulevaiksete õhtute aegu võib ennast samuti linnulaulu kuulama unustada, kuni laulu vaibumiseni päikese loojangu järgsel tunnil.

Hakkame tasapisi tutvustama esinejaid ja mingi aja pärast liike tutvustavaid salvestatud helisid ehk laulu ja erinevaid häälitsusi, mis lindude seas tähendust omavad.

Nagu teame võivad juba naaberküla lindude häälitsused veidi erineda Kooraste järve ääres pesitsevate või tegutsevate lindude omadest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.