Loodusfoto meistriklass koos Arne Aderiga - "Pildiline kirjaoskus"

Postitas Looduskalender - L, 04.05.2019 - 10.10
Autorid
Sisu

17.-19. mail 2019 Matsalus. Majutus ja teooria Salumäe Loovkojas, välitööd rahvuspargi erinevates paikades.

Seekordse loodusfoto meistriklassi keskmes saavad olema tähelepanu ja tähendused. Missuguseid tähendusi meid ümbritsev elurikkus kannab ja kuidas neid pildile püüda? Kuidas jäädvustada pildilugu? Veel enam - kuidas jäädvustada lummavat pildilugu?

Just sedasorti küsimused saavad olema meie tänavuse meistriklassi keskmes. Öeldakse, et üks pilt võib edasi anda rohkem kui tuhat sõna. Võtame Matsalu maastikel katsetada, kas seesugusel ütlemisel võiks olla ka tõsi taga.

Kursuse ajakava:

17.05

Koguneme alates reede pärastlõunast. Õhtul toimub tutvumisring ja teoreetiline seminar teemal "Pildiline kirjaoskus";. Selgitame praktilise töö ülesanded järgmiseks päevaks.

18.05

Laupäeval ärkame enne päikesetõusu, et minna paadimatkale Suitsu ja Kasari jõele ning seejärel veedame loodusfotot täis päeva kevadises Matsalus.

Kuna eelmisest meistriklassist osavõtjad ilmutasid suurt huvi Datacolor-i teravustamise kalibraatori vastu, siis paneme selle taas ülesse, et soovijad saaksid testida endi objektiivide teravustamise täpsust. Päev lõpeb pimeda tulekuga ja saunaga huvilistele. Saunalaval tulevad muuhulgas arutamisele kõik need fototeemad, mida pole olnud eelnevalt võimalik käsitleda.

19.05

Pühapäeval analüüsime laupäeval kogutud pildilugusid ja selgitame välja seekordsed kõige õnnestunumad fotod. Kursus lõpeb u 15-16 ajal.

Kursusel saab osaleda ka ilma olulise varasema kogemuseta. Kaasa tuleks võtta fotokaamera ning võimalusel ka fotostatiiv. Kindlasti on tarvis ka arvutit, mille abil ette valmistada koha peal analüüsimiseks tarvilikud fotod.

Selga soovitame panna ilmastikukindlad ja soojad rõivad.

Kõik-hinnas nädalavahetus sisaldab seminari ja õppetunde, paadimatka, kõiki söögikordi ning majutust ja sauna. Kohapeal on võimalik osta soodushinnaga loodusfoto õpikut "Loodusfoto lugu ja lumm".

Kursuse soodushind varasele registreerujale 150 eurot sisaldab kursuse koolitust, paadimatka, kaks ööd majutust Salumäe Loovkoja 2-4 kohalistes uutes kämpingumajades, sauna ja maitsvaid eineid reede õhtust pühapäeva lõunani (kaks õhtusööki, kaks lõunasööki, kaks hommikusööki ning vahepalasid). Kohapealne transport toimub oma autodega.

Kursusel osalemise tagab poole osalustasu maksmine . Ülejäänud osalustasu palume tasuda hiljemalt nädal enne kursust. Sõbraga osalemisel mõlemal osalustasu 140 eurot.

FB kuulutus: LINK

pilt

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.