Sierra blogi 5: kutsikad on suureks kasvanud!

Postitas Aasta Loom - L, 22.02.2020 - 10.00
Sisu

 

Tere! Kätte on jõudnud aeg, kui minu kutsikad Hugo ja Alfa täiskasvanud karjavalvekoerte kombel karja juurest ära minna ei tohi. Laudast välja saavad kutsikad nüüd ainult koos lammastega.

Kui lambad on laudas, on koerad koos nendega. Kutsikate toitmine toimub kaks korda päevas lammaste keskel inimese juuresolekul. Ülejäänud aja veedavad Hugo ja Alfa kas lammaste või kassiga. Kuna laut on suur ja karjavalvekoerad enamasti pigem flegmaatilised, siis on liikumisvõimalusi piisavalt.


Kutsikaid saab pidada kahekesi koos nii kaua, kuni nad ei hakka mürades lambaid häirima. Samas on koos kasvamine hea, kuna igavus ei sunni lammastega mängima. Kõik kutsikad on erineva iseloomuga, nii et peab pidevalt jälgima, missugused tingimused neile sobivad. Alfa ja Hugo on väga rahulikud ning neile sobib elu piiratud territooriumil.


Hugol ja Alfal on võimalus olla nii noorte uttede kui jäärade juures, viimastega meeldib neile väga koos olla. Tiinete uttede ja väikeste tallede juurde ,,õpipoisse“ tavaliselt ei panda.
Kutsikad mängivad väga palju omavahel ning on üksteisele olulised. Neile meeldib koos mürada ja loomi vaadata, kui ära väsivad, teevad üksteise või lammaste kaisus uinaku ja päev läheb edasi.

 

Karjavalvekoera Sierra kutsikate lugu paneb kirja Aale Kuks Rõõmu talust Valgamaalt.

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.