Võrumaa kalakotkaste pesas on väike tähtpäev

Postitas Looduskalender - T, 09.06.2020 - 11.58
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmised Sova ja Gavril, LK foorumist

Image
Perepilt, vanemate poegade sünnipäeva hommikul ja noorim saab kahe nädalaseks homme
Sisu

Perepilt, vanemate poegade sünnipäeva hommikul ja noorim saab kahe nädalaseks homme

 

Kalakotkas       Pandion haliaetus

 

Vanalinnud Iiris ja Ivo on poegade eest kenasti hoolt kandnud. Isaslind Ivo saab „kalaõnne“ kiita, et pere toidulaud kaetud oleks. Kindlasti arutleme lähemalt, kuidas ja kui edukas kalakotkaste saagi püüdmine võib olla erinevatel veekogudel.

Hoolimata sellest, et meie pesakaamerad näitavad pilti tehispesadeltHommikupoolikuti lastakse kotkapoegadel ennast päikesepaistel soojendada, aga keskpäeval varjab vanalind poegi päikese käest ülekuumenemise ohu tõttu peaksime teadma üht olulist määrajat looduses pesitsevatel kalakotkaste kohta. Pesa rajatakse looduses mõnele metsa kõrgeimale puule, tavaliselt männile, mis võib olla ka jalal kuivanud puu, aga kui ümbritsev mets kasvab pesapuust kõrgemaks jätavad kalakotkad pesa maha.

Kõrgetele puudele lindude poolt rajatud pesad lõhuvad talvised tormiilmad ja kevadel saabunud lindudel kulub palju energiat, et uus pesa rajada sestap kasutavad linnud tehispesi edukalt, mida oleme kaamerapildis juba aastaid jälgida. Kotkaste endi poolt ehitatud pesa lähedusse pole veebikaamera paigutamine sugugi lihtne ja võib häirimise tulemusel viia rajatava pesa hülgamiseni.

 

Hommikupoolikuti lastakse kotkapoegadel ennast päikesepaistel soojendada, aga keskpäeval varjab vanalind poegi päikese käest ülekuumenemise ohu tõttu.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.