Isaslind Karl II on loobunud munade haudumisest

Postitas Looduskalender - N, 11.06.2020 - 17.17
Autorid

Veebikaamera pilt Swenja, LK foorumist

Image
Isaslind Karl II on loobunud munade haudumisest
Sisu

 

Must-toonekurg       Ciconia nigra

 

Tänavune must-toonekurgede pesaelu vedas juba alguses „viltu“, me ei tea mis on juhtunud möödunud aastal pesitsenud emaslind Katiga, aga teda lihtsalt ei saabunud ja sellel võib olla mitmeid põhjuseid ka see, et emaslind on hukkunud.

Karl II veetis üksinda pesal umbes kuu ja siis saabus pesale käitumise järgi noor emaslind, kellega paarituti, aga kõik oli juba siis hiljaks jäänud ehk kuuajane hilinemine ei luba kurepoegadel areneda, et pikk sügisränne talvitusaladele ette võtta. Noort emaslindu nägime pesal viimati 6. juunil.

Oleks kena lootus, kui tänavu kokku saanud kurepaar ja emaslind on aasta jagu vanemaks saanud suudab tuleval aastal täisväärtuslikku pesaelu vaatajatele pakkuda. Teadupoolest on emaslindude arvukus isaslindude omast väiksem ja Eestiga lõppeb must-toonekurgede leviala. Soomes on must-toonekured pesitsenud kusagil kaheksateistkümnendal sajandil, aga mitte hiljem.

Vaatame, mis must-toonekurgede pesal veel toimuda võib ja huvilised saavad tutvuda arutlustega LK foorumist. Hooaja kokkuvõttele on vara veel punkti panna.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.