Hundiema päästab urust seitse kutsikat

Postitas Aasta Loom - P, 14.06.2020 - 10.00
Sisu

 

 

 

USAs Minnesota osariigis asuva Voyageurs rahvuspargi hundiuurijad on taas avaldanud fantastilised kaadrid! Seekord näeme oma silmaga, kuidas hundiema päästab oma vastsündinud kutsikad sulaveega üleujutatud urust.

 

Märtsi alguses panid kohalikud teadlased varasematel aastatel kasutuses olnud hundiuru juurde hulga rajakaameraid. Kuu lõpus hakkaski hundikari uru juures uudistamas käima. Emahunt kiitis uru heaks ning 11. aprillil läks ta urgu poegima.

 

Vastsündinud kutsikate esimesed elupäevad möödusid rahulikult. Videos on näha, kuidas hundiema vahepeal urust nina välja pistis ning eelmise aasta kutsikad urgu külastamas käisid. Neli päeva pärast kutsikate sündi algas aga suur sula ning uru lähedal asuv oja muutus aina valjemaks. Hundiema oli selgelt mures. Järgmisel päeval tegid kutsikad urus juba hädakisa. Kui hundiema urust välja tuli, oli ta läbimärg - urg oli üleujutatud ning emal tuli poegade päästmiseks kiirelt tegutseda.

 

Ükshaaval, ülimalt ettevaatlikult ning samas kiirustades tõi ta kõik oma seitse järglast veega täitunud urust välja. Pärast viimase kutsika päästmist kontrollis hooliv ema igaks juhuks veel uru üle - ega keegi maha ei jäänud.

Video lõpus on näha, kuidas üks möödunud aasta kutsikas järgmisel päeval uru juurde naasis ja imestas, kuhu kõik järsku kadunud olid.

 

Huntide pühendumine oma perele on aukartust äratav. Jääb üle vaid tänulik olla, et tänapäeva tehnoloogia võimaldab meil osa saada millestki nii intiimsest ja ürgsest kui huntide pisipere sünd ja kasvamine.

Allikas: Voyageurs Wolf Project

 

Laura Kiiroja

Sildid
OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.