Ülevaade möödunud aasta sügisrändest Põõsaspeal ja haraka pesamaterjalist

Postitas Looduskalender - T, 30.06.2020 - 14.14
Autorid

Ilmus EOÜ teadusajakiri

Image
Hirundo
Sisu

Ajakirjast Hirundo saab lugeda ülevaadet sügisrändest Põõsaspeal ning haraka pesamaterjalist

Ornitoloogiaühingu teadusajakirja Hirundo selle aasta esimesest numbrist saab lugeda sügisrändest Põõsaspeal 2019. aastal ning uurimust haraka pesamaterjalist.

Margus Ellermaa ja Andreas Lindeni artiklis antakse ülevaade sügisrändeaegsest lindude loendusest Põõsaspea neemel aastal 2019. Artiklis käsitletakse põhjalikumalt nende liikide rännet, kes moodustavad Loode-Euroopa populatsioonidest olulise osa või kellel kogunes piisavalt informatsiooni noorte osakaalu kohta.

Jaanus Eltsi ja Mati Lepiksoni uurimuses haraka pesamaterjalist ja selle kvantitatiivsest koostisest kirjeldatakse seitsme haraka pesa koostist ja ühe pesa külastusaktiivsust.

Lühiartiklis kirjeldab Jaanus Elts kiiret ja efektiivset meetodit rukkiräägu püügiks lindude märgistamise eesmärgil. Lugeda saab ka Kunter Tätte doktoritöö "Lindude põgenemiskäitumine erineva kisklusriskiga olukordades: terviklikum käsitlus" kokkuvõtet.

Ajakirja Hirundo numbrit 1/2020 saab veebis lugeda tasuta: LINK

Paberväljaannet saab osta ornitoloogiaühingust (vaata täpsemalt). Ornitoloogiaühingu liikmetele saadame ajakirja postiga koju tasuta.

Hirundo on Eesti Ornitoloogiaühingu ajakiri, mis ilmub kaks korda aastas. Ajakirjas ilmuvad uurimistulemused ja käsitlused Eesti lindude arvukusest, levikust ja bioloogiast ning linnukaitse probleemidest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.