Ornitoloogiaühing ootab teateid valge-toonekurede pesadest

Postitas Looduskalender - T, 07.07.2020 - 16.16
Autorid

 Foto Arne Ader

Valge-toonekure pesa

Valge-toonekure pesa ( www.loodusemees.ee )

Sisu

Ornitoloogiaühing kutsub märkama ja teada andma valge-toonekure pesadest.

Pesitsusandmed saab kirja panna veebirakendusse:

www.eoy.ee/valgetoonekurg

Uue pesa sisestamisel tuleb esmalt veenduda, kas pesa on juba andmebaasis olemas. Seda saab vaadata kaardilt või kõikide pesade nimekirjast. Uute pesade sisestamisel tuleb olla täpne – ka mõnekümne meetrine erinevus pesa tegeliku ja sisestatud asukoha vahel tekitab palju segadust. Näiteks kui ühes asulas on mitu pesa ning need ei ole täpselt õigetesse kohtadesse märgitud, ei ole võimalik varasemat sissekannet täiendada ning soovitud pesa võimalike pesitsusandmete lisamiseks kaardilt leida.

Oluline on, et pesa ei märgitaks kaardile mälu järgi. Kui kasutaja avastab, et mõni pesa on kaardil tõenäoliselt vales kohas, palume sellest teada anda aadressil:

margus.ots@eoy.ee

Juba sisestatud pesa asukoha andmeid muuta ei saa. Küll saab aga pesa paiknemise andmeid vajadusel täiendada ja lisada pesitsusandmed.

Kaardirakenduse ja täpsed juhised leiab lehelt:

https://www.eoy.ee/valgetoonekurg/

Esimene valge-toonekure pesapaikade loendus viidi Eestis läbi 1939. aastal – siis pesitses meil 320 paari valge-toonekurgesid. Järjepidevalt on valge-toonekure asurkonda Eestis seiratud alates 1954. aastast. Viimane põhjalik valge-toonekure loendus toimus 2014. aastal, olles osa Eestis läbiviidavast rahvusvahelisest loendusest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.