Vaibla Linnujaamas rõngastati 100 000. lind!

Postitas Looduskalender - K, 29.07.2020 - 16.16
Autorid

Art Villem Adojaan Vaibla Linnujaamast

Image
100 000. lind oli suitsupääsukese noorlind, rohkem pilte leiab linnujaama Facebookist ja Instagramist või meie kodulehelt:
Sisu

100 000. lind oli suitsupääsukese noorlind, rohkem pilte leiab linnujaama Facebookist ja Instagramist või meie kodulehelt:

www.vaibla.net

Huvitav, kas 1987. aastal Vaibla Linnujaama asutades nägi Heinrich Veromann ette, et ka 33 aastat hiljem on linnujaam huvilistest pungil, et tullakse sõprade ja peredega võrgutiire tegema ning rõngastatakse igal aastal tuhandeid linde?

Meil on rõõm teatada, et tema alustatu on nüüd jõudnud järjekordse olulise verstapostini - eile õhtul sai Vaiblas rõnga jalga linnujaama 100 000. lind! Sõime selle puhul kooki ja tegime suure lõkke. :)  Märkimisväärseks teeb selle numbri tõsiasi, et kõik need linnud on rõngastatud vabatahtlike linnuhuviliste poolt, kes on võtnud endale missiooniks lisaks lindude süvitsi tundma õppimise ka nende teistele huvilistele tutvustamise.

Vaibla linnujaam on avatud ja ootab külalisi. Soovitame silma peal hoida meie rõngastustabelil (tabel.vaibla.netkoond.vaibla.net), sest tabeli ja ilmateate järgi saab endale valida välja just sobivaima või põnevaima aja tulemiseks. Kui võtta lühidalt kokku viimased rõngastuspäevad, siis eelmise nädala lõpus oli kõikjal Eestis ilm väga heitlik ning seetõttu püüdsime ka meie linde vähem, kuid selle kompenseeris täielikult viimase kolme päeva linnusaak (242 + 241 + 320 lindu). Tänavu on rõngastatud juba üle 2000 linnu. Korralik rändelaine algas kõrkja-roolinnul (eile ja täna rõngastatud saja isendi ringis) ja suitsupääsukesel (eile õhtul üle 90 isendi), lisaks liigub kenasti ka lehelinde.

Vaibla Linnujaamas rõngastati 100 000. lind!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.