Kas on saabunud õige aeg?

Postitas Looduskalender - R, 02.10.2020 - 12.12
Autorid

Looduskalender kutsub osa saama

Foto Arne Ader, www.loodusemees.ee

Väike saarepuu

Sisu

Looduskalender on juba aastaid esitlenud vaatajatele meie kaasautorite videoklippe ja täiendanud neid asjakohaste seletuste ja kommentaaridega.

Tänase päeva tehnika areng pakub loodusesõpradele salvestamiseks tohtuid võimalusi ja uusi lahendusi tuleb järjest juurde. Arutasime kaasamõtlejatega, et võiks kaasautorite ridu oluliselt laiendada ja luua Looduskalendri juurde avaliku suhtlemisväljundi looduse jäädvustamisega tegelevatele mõttekaaslastele.

Mõtlesime, milline võiks olla kasutusloogika ja Tiit Lepik pani lehe kokku.

Kas on saabunud õige aeg, et Teie kaasabil koguda kokku meie looduses jäädvustatud huvitavad, kõnekad ja vahel koguni haruldased hetked, mis annaks LK-le võimaluse talletatut hoopis suuremale vaatajate hulgale jagada?

Eesti loodusesse on paigaldatud võib olla juba tuhandeid rajakaameraid, inimesed salvestavad oma märkamisi ja juhtumisi mobiiltelefonidega ning paljud vägagi huvitavad kaadrid jäävad üksikult ekslema lõputus veebiruumis.

Äkki kogume Eesti looduses toimunu ühtsete platvormile?

Me ei oota Teilt ainult uut materjali, vaid ka vanemaid kõnekaid salvestusi ja hea kui koos lühikese kommentaariga. Selguse mõttes saame autorite poolt ülesse laaditud videoklippidel, piltidel või helifailidel tagida, mis kuul ja aastal on salvestus toimunud sest ajamärk on oluline näiteks videol toimuva kirjeldamisel.

Olukord Eesti looduses on juba aastaid allakäigutrepil: ulatuslikud metsaraied, ökoloogide, botaanikute ja mükoloogide poolt täheldatav elurikkuse vähenemine, pesitsevate metsalindude oluline arvukuse langus ja väheoluliseks ei saa pidada ka sotsiaalset ning kultuurilist olukorda.

Märgakem siis neid rikkusi, mis väärivad talletamist. Kutsume Teid postitama oma kohtumisi looduses Facebooki grupis „Loodusest ja loodust - LK“

https://www.facebook.com/groups/loodusestjaloodust

 

 Gennadi Skromnov, www.looduskalender.ee toimetaja

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.