Haige rohevindi tunnused

Postitas Looduskalender - K, 27.01.2021 - 10.10
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis Soolo, LK foorumist

Image
Haiguskahtlusega rohevint
Sisu

Haiguskahtlusega rohevint

 

Haigustekitaja       Trichomonas gallinae 

 

Talilinnukaamera vahendusel oli detsembris näha sellist loiu olemisega rohevinti, kes jäi õhtul toidulauale konutama. Nakatunuid linde, peamiselt vintlasi ongi kergem tuvastada talvistel toitmiskohtadel.

Kui linnud on loiu olemisega, nende suled on puhevil olenemata ilmast ja nokast võib erituda ka ila on tõenäoline, et selliste tunnustega lind ongi nakatunud ainurakse parasiidiga Trichomonas gallinae .

Märkame, et lind konutab toidulaual, aga ei toitu. Nakatunud rohevint ei suuda toitu neelata ja varem või hiljem haigustunnustega lind hukkub.

Kuidas toimida, kui olete oma toidulaual haigustunnustega isendit kohanud?

Toidumaja peab regulaarselt puhastama. Haigustunnustega lindu toidumajas märgates tuleks õhtul toidumaja põhi kuuma veega pesta sest haige linnu eritistega puutuvad kokku ka teised toidumaja külalised, kes võivad omakorda haigestuda ja parasiiti edasi kanda.

Teadaolevalt põhjustas trihhomonoos puhang 2006. aastal Inglismaal 35% rohevintide hukkumise ja 2009. aastal hävis Soomes 47% ja Rootsis 20% rohevintide populatsioonist. Samal aastal avastati esimesed rohevintide haigestumisjuhud ka Saaremaal Sõrve linnujaamas.

Haigestunud linde nägime ka Otepää talilinnukaamera vahendusel ja möödunud aastal ühte haigestunud rohevinti ka Kooraste kaamera ees.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.