Aialinnuvaatluste esialgne kokkuvõte

Postitas Looduskalender - E, 01.02.2021 - 14.14
Autorid

EOÜ annab teada

Talilinnukaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumist

Image
Aialinnuvaatluste esialgne kokkuvõte
Sisu

Aialinnuvaatlejad märkasid nädalavahetusel üle 50 000 linnu

Möödunud nädalavahetusel aedades ja parkides aialinde vaadelnud inimesed nägid esialgsetel andmetel rohkem kui 50 000 lindu vähemalt 65 liigist.


Ornitoloogiaühingule oli esmaspäeva hommikuks andmed laekunud 2000 inimeselt, kes tegid vaatlusi 1400 paigas üle Eesti. Aialinnuvaatlejatele jäi ka sel aastal kõige enam silma rasvatihaseid, kes moodustasid viiendiku vaadeldud lindude koguarvust. Sarnaselt varasematele aastatele mahtusid esiviisikusse ka põldvarblane, rohevint, leevike ja koduvarblane.

"Vaatlustulemusi mõjutas nädalavahetusel valitsenud klassikaline talveilm külmakraadide ja paksu lumega, mistõttu oli lindude vajadus toidumajades pakutava lisatoidu järele suurem," lausus talvise aialinnuvaatluse eestvedaja Aarne Tuule. "Ühes vaatluskohas loendati keskmiselt 36 lindu, see on viiendiku võrra enam kui möödunud aastal soojakraadidega. Põnevamad liigid, kes silma jäid, olid punarind, käblik, värbkakk ja hallõgija. Juba mitmendat aastat järjest kohatakse vähemalt ühte üliharva talvitajat  – mustpea-põõsalindu."

Ornitoloogiaühing ootab möödunud nädalavahetusel toimunud talvise aialinnuvaatluse vaatlusandmeid veel 5. veebruarini. Andmed saab sisestada lehel www.eoy.ee/talv/vaatlused või saata tavapostiga aadressil Eesti Ornitoloogiaühing, Veski 4, 51005 Tartu linn, Tartu maakond.

Väga oodatud on andmed ka nendest vaatluskohtadest, kus tunni aja jooksul ei kohatud ühtegi lindu. Lõpliku kokkuvõtte talvisest aialinnuvaatlusest avaldab ornitoloogiaühing veebruaris.

Ornitoloogiaühing tänab kõiki aialinnuvaatlusel osalejaid!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.