"Tere, Kevad!" kutsub taas!

Postitas Looduskalender - P, 07.03.2021 - 17.17
Autorid

Korraldajad: Studio Viridis Loodusharidus ja Tartu Keskkonnahariduse Keskus

Sisu

Tere, Kevad!
2021

Nagu igal kevadel kutsume lapsi koos õpetajatega osalema loodushariduslikus ettevõtmises "Tere, Kevad!". Üle 25 aasta oleme koos kevadet otsinud ning oma leidusid ja tegemisi ka teistega jaganud. Osalema on oodatud lasteaedade vanemate rühmade lapsed ning 1.-9. klassi õpilased koos õpetajatega.

Kevade otsimine algas ametlikult 1. märtsil ja kestab mai lõpuni. Et üle mitme aasta on meil taas korralik talv, siis loodame, et saame ka kevadvaatlustega peatselt alustada.

"Tere, Kevade" eesmärk on lähendada lapsi loodusele ning õpetada neid märkama looduses toimuvaid muutusi. Lapsed õpivad tundma looma- ja taimeliike: vaadeldakse 36 Eestis tavalise looma- ja taimeliigi ilmumist kevadisse loodusesse.

Kevadekuulutajateks on valitud esimesena õitsema hakkavad taimed (nt. sinilill, paiseleht), saabuvad rändlinnud (nt. põldlõoke, kuldnokk), esimestena ärkavad liblikad (koerliblikas ja lapsuliblikas) ja kahepaiksed (rohukonn), esimesed seened (kevadkogrits).

Lapsed sisestavad nende ilmumise kuupäeva kevadvaatluste kodulehel asuva lihtsa vormi kaudu andmebaasi ning kevade saabumist üle Eesti saavad veebis jälgida nii osalejad kui ka kõik teised huvilised.

Lisaks loodusvaatlustele sisaldab "Tere, Kevad!" ka mitmeid võimalusi lisategevusteks -- kõik osalejad saavad veebi panna oma joonistusi kevadekuulutajatest ja kevadluuletusi, toimub kevadfotode konkurss. Lisategevused annavad võimaluse lõimida loodusvaatlusi paljude teiste õppeainetega. Jätkub ka loodusviktoriin kahes vanuserühmas, kus lapsed on nii küsijate kui ka vastajate rollis.

Kevadvaatluste töökeel on eesti keel, kuid olulisemad juhendmaterjalid on veebis olemas ka vene keeles. Igal aastal on koos meiega kevad avastanud tuhandeid lapsi sadadest koolidest, ootame arvukat osalust ka sel aastal.

Registreerimine, lisainfo kevadvaatluste ja muude tegevuste kohta aadressil:

http://terekevad.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.