Eesti vanim ja suurim lindude uurimisele, kaitsmisele ja tutvustamisele pühendunud organisatsioon Eesti Ornitoloogiaühing tähistab täna sajandat aastapäeva.
Oma juubelit tähistab ornitoloogiaühing koos linnuhuvilistega üle Eesti toimuvatel retkedel linde vaadeldes. Aastapäeva puhul näeb peagi trükivalgust ka Juhani Pütsepa koostatud raamat, milles jutustatakse sada lugu lindudest, ornitoloogiaühingu ajaloost, liikmetest ja sündmustest.
"Eesti Ornitoloogiaühingu eesmärgid – lindude uurimine, kaitsmine ja tutvustamine – on jäänud sajandi jooksul samaks, kuid võimalused linde uurida ja inimesi kaasata on palju muutunud," lausus Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu. "Lindude liikumist ja elupaigakasutamist saab palju täpsemalt uurida GPS-saatjatega isendite, nagu näiteks nurmkana Sada, abil. Iga huviline saab oma linnuvaatluse andmed talletada ja edastada nutirakenduse abil, tänu pesakaamera otseülekandele saame piiluda aasta linnu kuldnoka pesakasti ja tutvuda tema pereeluga," tõi Võhandu näiteid, kuidas info- ja kommunikatsiooni tehnoloogia areng on ühingu eesmärkide täitmisele kaasa aidanud.
"Vähetähtis pole ka see, et tänu sotsiaalmeediale jõuavad meie uudised mitte ainult 600 ühingu liikmeni, vaid ka kümnete tuhandete teiste loodushuvilisteni. Just sel nädalal liitus meie Facebooki suhtlusgrupiga ka 10 000. liige," lisas Võhandu.
Eesti Ornitoloogiaühing asutati 1. mail 1921 tolleaegse Tartu Ülikooli rektori, professor Heinrich Koppeli ja professor Johannes Piiperi eestvedamisel. Ühing tegutses aastakümneid Eesti Looduseuurijate Seltsi sektsioonina, ent 1991. aastal taastati ornitoloogiaühingu kui organisatsiooni iseseisvus.