Loodusvaatluste maraton - Paljassaares

Postitas Looduskalender - L, 12.06.2021 - 09.45
Image
Eesti Loodusmuuseumi vaatlusala on tänavusel loodusvaatluste maratonil Paljassaares 
Sisu

Eesti Loodusmuuseumi vaatlusala on tänavusel loodusvaatluste maratonil Paljassaares 

12.-13. juunil toimub taas üle-eestiline loodusvaatluste maraton ning Eesti Loodusmuuseumi vaatlusala on tänavu Paljassaare poolsaarel. 12. juunil tutvustab loodusmuuseum sealset elurikkust välknäitusel, veab eest linnu- ja taimeretki, juhendab ööliblikate ja nahkhiirte öövaatlust ning aitab sealsete liikide kaardistamiseks loodusvaatlusi läbi viia. 

„Valisime oma tänavuseks vaatlusalaks Paljassaare, kuna tahtsime seekord ka merega seotud liike vaadelda,“ räägib Eesti Loodusmuuseumi kogude osakonna juhataja Lennart Lennuk. „Tallinn on tuntud oma mereäärsete rohealade poolest kuid sealset elustikku on vähe uuritud. Lisaks väga rikkale linnualale on seal ka põnevaid taimi, putukaid ja mereelustikku,“ ütleb ta. 

Paljassaare elurikkusega tutvumiseks korraldab loodusmuuseum sealsamas 12. juunil mitmeid erinevaid sündmusi. Kell 14 avatakse Pikakari ranna kõrval asuval rohealal välknäitus Paljassaare elurikkusest, kus saab näha poolsaarel elavaid linde, kalu, mardikaid, liblikaid, mereselgrootuid, soontaimi, samblikke ja samblaid. Päeva vältel saab osaleda taime-, linnu- ja geoloogilistel retkedel ning püüda ja uurida mereelustikku, päeva lõpetab kell 23 algav ööliblikate ja nahkhiirte öövaatlus. Täpsema programmiga saab tutvuda loodusmuuseumi kodulehel.  

Lisaks loodusvaatluste maratonile jõuab laupäeva õhtul Paljassaarde ka Eesti Rahvakultuuri Keskuse korraldatav Ööbikuööde festival. Festivali kohta saab lähemalt lugeda rahvakultuuri keskuse kodulehelt.  

„Ootame kõiki huvilisi välknäitusele ja retkedele, aga muidugi ka loodusvaatlusi tegema,“ kutsub Lennart Lennuk kõiki osalema. „Igaüks võib olla loodusuurija ja koguda oma vaatlustega väärtuslikku infot, selleks ei pea olema spetsialist ega isegi liike tundma – piisab vaid nutiseadme olemasolust ja ümbritseva märkamisest.“ 

Sel aastal neljandat korda toimuva üle-eestilise loodusvaatluste maratoni eesmärgiks on erinevatel vaatlusaladel 24 tunni jooksul kirja panna võimalikult palju liike. Kogu täpsema info, sh erinevad vaatlusalad ja juhendid vaatluste tegemiseks, leiab loodusvaatluste maratoni kodulehelt. Üle-eestilist loodusvaatluste maratoni korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös Linnuvaatleja ning loodusharidust edendavate asutuste ning vabatahtlikega üle Eesti. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.