Eesti looduse päev Tallinna Botaanikaaias

Postitas Looduskalender - R, 13.08.2021 - 10.10
Autorid

Tallinna Botaanikaaed kutsub osalema

Image
Tallinna Botaanikaaed korraldab Eesti looduse päeval, 14. augustil kolm õpperetke ja praktilise töötoa.
Sisu

Tallinna Botaanikaaed korraldab Eesti looduse päeval, 14. augustil kolm õpperetke ja praktilise töötoa.

14. augusti ajakava:

10.00 Samblike õpperetk

12.00 Ungari taimede ringkäik

13.00 Kadakaretk

14.00 Püsilillede töötuba


Laupäeval kell 10 viib botaanikaaed läbi samblike õpperetke Liis Marmor-Ohtla juhendamisel ja kell 13 kadakaretke Krista Kauri juhendamisel. Kell 12 saab aga liituda Urmas Laansoo ekskursiooniga Ungari taimede juurde ning kell 14 õpetavad Heli Russak ja Anne Jaakson püsilillede töötas iiriste ja pojengide oskuslikku ümberistutamist.

Eesti looduse päeva samblike õpperetkel tuleb juttu samblike ohustatusest ja ohuteguritest, nende kasutamisest vanade kõrgema looduskaitselise väärtusega metsaalade indikaatoritena, aga samuti praegu üle Eesti toimuvast metsasamblike vaatlemise kampaaniast. Muuhulgas õpitakse tundma samblike vaatlemise kampaania “tagaotsitavate” hulka kuuluvaid kilpsamblikke ja harilikku kopsusamblikku.

Kadakaretkel tutvustab metoodik Krista Kaur lähemalt harilikku kadakat, kes on valitud 2021. aasta puuks. See tähelepanuväärne puittaim on aasta puu tiitli võitnud juba teistkordselt. Harilik kadakas on ainus küpressiliste sugukonna esindaja Eestimaa looduses. Lisaks aasta puule tutvutakse üheks Eestimaa ilusamaks samblaks peetud lehviksammalt.

Alates maikuust on Tallinna Botaanikaaed kehastunud Taimeriigi Suursaatkonnaks. August on pühendatud Ungarile. Botaanik Urmas Laansoo tutvustab laupäevasel ringkäigul Ungari taimi, Ungari rahvuspuud ja rahvuslille ning jagab teadmisi selle kohta, milliseid Ungari päritolu taimi saab Eestis kasvatada.

Püslillede teemalises töötoas annavad Tallinna Botaanikaaia aednikud juhiseid iiriste ja pojengide oskuslikuks ümberistutamiseks.

Kõikidel üritustel saab osaleda Tallinna Botaanikaaia sissepääsupiletiga (täiskasvanu 5.50 € ja õpilane/pensionär 3 €). Botaanikaaed on avatud iga päev kell 10 - 19.

botaanikaaed

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.