Mohni saar ootab talgulisi kukemarjanõmme taastama

Postitas Looduskalender - P, 22.08.2021 - 10.10
Autorid

Keskkonnaamet kutsub osalema

Image
Mohni saare kadakad.
Sisu

Mohni saare kadakad. Pildistas Riina Martverk

Talgud toimuvad Mohni saarel 10.–12. septembril ja appi on oodatud 13 vabatahtlikku. 

Keskkonnaameti looduskaitse korraldamise osakonna ekspert Kristo Pärn loodab puhastada saare nõmmekoosluselt võimalikult palju kadakaid.

“Avaraid kukemarjanõmmesid on järel aina vähem, sest nõmmedel kasvama hakanud männid ja kadakad muudavad maastiku ilmet. Neil nõmmedel saavad aga elada liigid, kes vajavad just avarat, varjutamata elupaika. Kadakate eemaldamisega on võimalik nõmmealasid taastada,” selgitas talgujuht Kristo Pärn.

Registreerunuid talgulisi oodatakse reedel, 10. septembri pärastlõunal Viinistu sadamas. Transpordi Viinistu sadamast Mohnile ja tagasi korraldab Keskkonnaamet. Ööbitakse saarel asuvas hoones või soovi korral oma telgis kohaliku maaomaniku õuel. Toitu valmistame toimkondades kohalikus väliköögis kolm korda päevas.

Kaasa palume võtta tööks sobilikud riided ja jalanõud, magamiskoti, madratsi ning hügieenitarbed. Kui soovite ööbida telgis, tuleb seegi endal kaasa võtta. 

Talgutel osalemine on tasuta, vajalik on etteregistreerimine. Osalemissoovist palun kirjuta aadressil ja registreerimise kinnitus saadetakse Teile meili teel:

kristo.parn@keskkonnaamet.ee

Umbes nädal enne talguid võtab talgujuht üksikasjade täpsustamiseks registreerunutega ühendust. Registreerimine lõpeb 3. septembril või grupi täitumisel.

Talgutöid rahastab Eesti-Soome ühine LIFE projekti CoastNet.

Projekti eesmärk on rannikumere ja rannikukoosluste, väikesaarte, jõgede ja kallaste elupaikade ning vee-elustiku tervendamine.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.