Suve lõpp saartel

Postitas Looduskalender - P, 29.08.2021 - 09.09
Autorid

Kirjutas ja pildistas Jaanis Prii

Image
Suvelõpu Kassari
Sisu

Suvelõpu Kassari

Olgu suve lõpuga kuidas on, määrata võib seda nii statistiliselt, loodusmärke vaadates kui sisetunde järgi, aga kuhugi peab piiri tõmbama. Jüri Kamenik ütles hiljuti rahvusringhäälingus, et 17. augustil langes keskmine õhutemperatuur alla 15 kraadi ja sellega sai südasuvi läbi. Minu jaoks sai saartesuvi  läbi 15. augustil, sest just siis sai Hiiumaal Kassaris veel lahedasti ujuda. Vesi sealses rannas oli 21° C.

Järgmised päevad sadas juba mehesti ja tuulgi pööras tugevamaks. Nädal hiljem, taasiseseisvumispäeval, 20 augustil, oli Ruhnus, Ringsu sadama kõrval rannas vesi 19° C.

24. augustil oli Kuressaares aga keskpäeval õhusooja vaid 13° C. Päris talvine tunne oli siis ja muudkui sadas ja sadas…

Täna, 28. augustil näitas ilm taas suvisemat palet ja Saaremaal Sutus näitas termomeeter veesoojaks 18° C.

Loodus võtab lahkuvalt suvelt veel viimast.

Pääsukeste aerodroom

Pääsukeste aerodroom

Pääsukeste uus pesakond teeb rohkelt lennuharjutusi. Tänane 22 kraadine päevasoe ja paras tuuleke lasid lindudel tõusvates õhuvooludes lustida. Minu maja katus, mis ilmselt päikesest veel eriti soe, oli  aerodroomiks ligi 40-le päevalinnule.

Õhtupuhkus

Õhtupuhkus

Õhtuks poevad treeningust väsinud pojad pessa ja vanemad toovad neile kehakinnitust. Huvitab oleks teada, palju noorlendurid ise kärbseid ja sääski püüda jõuavad. Nende põhiaur läheb vist veel lennuosavusele.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.