Valiknäitus „30 aasta kaunimad loodusfotod Ungarist“

Postitas Looduskalender - K, 29.09.2021 - 09.09
Autorid

Näituse kuraator Heiko Kruusi kutsub külastama

Videotutvustus

Sisu

Kesknädalast on Ungari loodusfotode valiknäitus üleval Tallinna loomaaia keskkonnahariduse keskuses, mida saab külastada kuni 30. oktoobrini.

Näha saab rohkem, kui 80 suures formaadis pilti, mis on välja valitud Ungaris 30 aastat toimunud loodusfotovõistluse parimate tööde seast.

Varjumäng

Varjumäng. Autor Bence Máté

Näitusel saate näha mitut maailmakuulsat fotot. Üks neist on näiteks Bence Máté foto nimega „Varjumäng“, mis võitis 2010. aastal maailma tähtsaimal loodusfoto konkursil aasta loodusfoto tiitli. Näha saab ka Csaba Daróczi pilti „Sõda ja rahu“ ja Bence Máté fotot „Konnakoivad“. Viimane võitis kaks aastat tagasi World Press Photo auhinna looduse kategoorias.

Ungari loodusfotograafide ühingu NaturArt juhataja Péter Fáth kirjutab näituse saatesõnas, et tänu loodusfotovõistlusele on Ungaris palju tähelepanuväärseid loodusfotosid ja -fotograafe: „Ilmselt teavad vähesed, et loodusfotograafia on kõige edukam kunstiharu Ungaris. Jagame ühingus pea igal nädalal uudiseid selle kohta, et mõni meie liige on osalenud või võitnud auhinna mõnel maailmatasemel võistlusel.“

Péter Fáth soovib kõigile elamusrikast näitusekülastust. „Julgustan ka teid, et minge loodusesse, võtke fotoaparaat kaasa ja valmistage parimatest parimaid pilte! Head valgust!“ lisab ta näituse eessõnas.

Näitus sai teoks Ungari loodusfotograafide ühingu NaturArt, Liszti Instituudi ja MTÜ Fotokeskkond koostöös.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.