45. NÄDAL 8.11.2021.- 14.11.2021. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 16.11.2021 - 08.08
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Image
Saialill veel õitses
Sisu

Saialill veel õitses

Ilmastik oli nädala kestel väga muutlik. Keskmine õhutemperatuur kõikus -1…7 kraadini, kusjuures pikaajaline keskmine on samal perioodil 1…2 kraadi.

Esmaspäeva varahommikul sadas lund ja maa oli lumega kaetud. Selleks ajaks, kui valgeks läks, sadas juba vihma ja lund oli näha rohumaadel ainult üksikute laikudena samblasemates kohtades. Õhtul algas uuesti jahenemine.

Kapsas hallasel hommikul

Kapsas hallasel hommikul

Nädala kõige külmemaks päevaks kujunes teisipäev, kui minimaalne õhutemperatuur langes hommikuks -5 kraadini, maksimaalne termomeetrinäit tõusis päeval õhus 1,3 kraadini, ööpäeva keskmiseks arvutati -1,1 °C. See oli käesoleval sügisel esimene negatiivse keskmise õhutemperatuuriga ööpäev Jõgeval.

Maa oli teisipäeval hallast valge

Maa oli teisipäeval hallast valge

Maa oli hommikul hallast valge, muld pinnalt mõne sentimeetri sügavuseni tugevalt külmunud, veelompidelt ei kadunud jää kogu päeva jooksul, Pedja jõel oli kohati näha kallasjääd.

 

Orased rohetasid neljapäeval

Orased rohetasid neljapäeval

Kõige soojem oli ilm neljapäeval. Siis mõõdeti maksimaalseks õhutemperatuuriks 8,9 °C, minimaalseks 4,6 °C ja ööpäeva keskmiseks arvutati 7,0 °C.

Sademeid esines neljal päeval. Nädala sademete summaks kogunes 17 mm, millest 13 mm sadas esmaspäeval. Nädala alguses oli Pedja jões vesi tõusnud üle kallaste. 

 

Jõgeval 15.11.2021.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.