01.34 - 18.56   Moon phase and illumination -0.24%

VIDEO: harakas ja kanakull

Autorid

Video LK-team

Harakas ees, kanakull järel…

Sisu

 

Kanakull       Accipiter gentilis

 

Video on salvestatud kanakullidele sobivas elukohas, vanas kuusikus või segametsas, aga viimase paarikümne aasta jooksul on sellised metsad tugeva raiesurve all. Kui meil pesitseb veel umbes kolmsada kanakotkapaari ja osa nendest on nn “linnaelanikeks“ muutunud, siis talviseks arvukuseks koos põhja ja ida suunast saabunud ränduritega võiks olla vähemalt tuhatkond isendit. Nagu juba mainitud pole kanakullide kohtamine linnas enam mingi haruldus. Kui õnnestub võime sel aastal edastada ka veebikaamera ülekannet kanakulli pesast.

Kanakulli võime talvisel ajal asulates segamini ajada raudkulli emaslinnuga (raudkulli emaslind on isaslinnus oluliselt suurem).

Metsades kütivad kanakullid talvisel ajal värvulisi, pisinärilisi või metsakanalisi ja toitutakse raipel nagu videol võib märgata.

Kanakullide sulestiku värvus on muutumatu, silmad kollased, nokk must, vahanahk kollakas nagu jaladki.

Kehapikkust üle poole meetri ja tiibade siruulatus üle meetri. Röövlindudele kohaselt on emaslinnud isaslindudest suuremad, kaaludes kuni pooleteist kilo ja isaslindude kaal võib jääda kuni poole väiksemaks.

Lennupildis näeme veidi kreemikat tumedate ristvöötidega kõhualust ja nelja tumeda vöödiga pikka saba. Kanakullide tiivad on ümarad ja laiad. Lennul tehakse paar kiiret tiivalööki ja sõulennul hoitakse tiibu kitsalt koos, aga lennusuuna muutmisel aetakse tiivad lehvikuna laiali.

Miks on kanakullide elu linna tingimustes lihtsam?

Oluliselt lihtsam on saaklinde leida sest talvisel ajal pole linnades puudus ei kodutuvidest, värvulistest, hakkidest või teistest vareslastest. 

Kanakull

Kanakullide vaatlused: LINK

Sildid:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.