Täna algab looduskaitsekuu

Postitas Looduskalender - P, 08.05.2022 - 11.11
Autorid

Keskkonnaministeerium ja Keskkonnaamet annavad teada

Image
Täna, emadepäeval algab looduskaitsekuu, mille juhtmõte „Püsiv ja muutuv Eesti looduses“ kutsub sel aastal pöörama tähelepanu sellele, kuidas ja miks loodus meie ümber muutub ning milline roll on muutustes inimesel.
Sisu

Täna, emadepäeval algab looduskaitsekuu, mille juhtmõte „Püsiv ja muutuv Eesti looduses“ kutsub sel aastal pöörama tähelepanu sellele, kuidas ja miks loodus meie ümber muutub ning milline roll on muutustes inimesel.

Teadmised loodusest, arusaam looduse hoidmisest ning ka loodus meie ümber on ajas muutunud. Aina rohkem teadvustame, et elurikkus on meie füüsilise ja vaimse tervise ning kogu majanduse aluseks ning püüame leida tasakaalu looduse kaitse ja kasutamise vahel.

Näiteks on meie sood ja rabad väga tundlikud kooslused, mis jäid raske ligipääsetavuse tõttu inimmõjust sajanditeks peaaegu puutumata. Tehnika arenedes aga hoogustus turbakaevandamine ning soo arvelt taheti juurde saada ka metsa- ja põllumaad. Viimase paarikümne aasta jooksul on hakatud meie märgalasid taastama, hinnates nende pakutavaid väärtusi puhta vee talletamisel, liikide kaitsel ja puhkealadena. Just soid tabanud muutused jõudsid sel aastal ka looduskaitsekuu plakatile.

Looduskaitsekuul tunnustatakse inimesi, kelle teod on eeskujuks looduse hoidmisel. Teisipäeval annavad Eesti Vabariigi president Alar Karis ja keskkonnaminister Erki Savisaar üle Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia, looduskaitsemärgid ning noore looduskaitsja märgid.

Et meie loodust paremini tunda, kutsub Keskkonnaagentuur inimesi üles andma oma panuse uue loodusvaatluste äpi kaudu, mida tutvustatakse teisipäeval, 10. mail.

Kuu aja jooksul korraldatakse koos loodusturismi ettevõtjate ja keskkonnakaitseorganisatsioonidega üle Eesti palju sündmusi, millest on oodatud osa saama kõik huvilised.

Traditsiooniks on saanud looduskaitsekuu matkad Eesti eri paigus.

Kogu sündmuste info on koondatud Keskkonnaameti kodulehele.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.