Kadunud poja tagasitulek

Postitas Looduskalender - R, 12.08.2022 - 10.10
Autorid

Blogi peavad Jaanus Aua ja Jaanus Elts

Sisu

kurvits

Ritsikate siristamine sügavalt kastemärgadel öödel, rändavate ööbikute hõiked uduses hommikuhämaruses, kombainide lakkamatu mürin põldudel… On augustikuu algus.

Jah, suvi sammub sügisesse ning üha sagedamini kipuvad mõtted väisama mälestusi oktoobrikuu tormistest päevadest. Päevadest ja öödest, mil metskurvitsate äraränne täiskuuöödel talvitusalade poole on haripunktis. Kuhu ja millal hakkavad liikuma meie kolm kangelast – Boeing, Cessna ja Concorde – on nüüd juba mõnel juhul ehk vaid mõne loetud nädala küsimus.

Elame tehnikaajastul ning samas ei saa meist keegi looduse vastu. Kui teadsime, et Parika Boeing sorteerib vihmausse Põltsamaa lähistel, siis Kuhjavere Cessna saatja ei reetnud tema kandja asukohta isegi väga pikka aega. Põhjus aga, nagu selgus, oli üsna proosaline – Cessna praeguse asukoha väheses levihaardes. Nimelt leidis elektroonika meie “kadunud poja” patseerimas 11 kilomeetri kaugusel oma suvekorterist kirde pool Järtsaare lähedal Soosaare rabas Viljandimaal. Nüüd on siis mõlema Aimla lähedal Parika sookaitsealal saatja saanud isase metskurvitsa, kahe naabrimehe puhul kindel, et pesitsemisele on sellel hooajal rasvane joon alla veetud (vaata ka lisatud kaarti).

Cessna saatja andis üle pika aja endast märku 11 km kauguselt Järtsaarest.

Cessna saatja andis üle pika aja endast märku 11 km kauguselt Järtsaarest. / Foto: Jaanus Elts.

Tindimurru Concorde’i käekäigust räägime aga juba järgmises postituses. Seniks püsige lainel!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.