Rekord nr. 507 Meil mittepesitsevate lindude arvukaimad läbirändajad
Mustvaeras Melanitta nigra
Meil mittepesitsevate lindude arvukamad esindajad saabuvad oma pesitsusaladelt kirdest ja idast. Need veelinnud on saabuvad kas siberi või tundra aladelt olles Eestis läbirändel ja suunduda siit edasi oma talvitusaladele. Põõsaspea neeme linnujaama loendusandmetel oleks esiviisik järgmine: mustvaeras, aul, valgepõsk-lagle, siis partlased ja nendest arvukaim viupart. Sügisel rändab üle Eesti rannikumere ja rannaalade sadu tuhandeid veelinde, kellest osa jääb meie rannikuvetesse talvituma, kui jäätuv meri neid lõuna poole ei aja.
Mustvaerad
Aulid rändel
Lagletaevas
Viupardid
Aas-seahernes
Rekord nr. 508 Meie kõige levinuim taim
Aas-seahernes Lathyrus pratensis
Eesti taimeatlase 2020 aasta versiooni järgi on meie levinuimate taimede edetabel järgmine: aas-seahernes, aasristik ehk punane ristik, angervaks, harilik hiirehernes, harilik käbihein, harilik kerahein, harilik raudrohi, kibe tulikas, kõrvenõges, külmamailane, luht-kastevars, metsmaasikas, ojamõõl, punane aruhein, suur teeleht, tedremaran, valge madar, valge ristik.
Selline edetabel on hinnanguline sest väga täpselt pole seda kindlaks teha võimalik, aga taimeatlase järgi saame sellise järjestuse välja öelda küll. Arne pildipangas leiame kõik nimetatud edetabeli liigid.
Aasristik
Angervaks
Harilik hiirehernes
Harilik käbihein
Kerahein
Raudrohi
Kibe tulikas
Kõrvenõges
Külmamailane
Luht-kastevars
Metsmaasikas
Ojamõõl
Harilik hiirehernes ja punane aruhein
Suur teeleht
Tedremaran
Lilleline. Keskmine ristik ja valge madar
Valge ristik
Leethiir
Valge-toonekurg on püüdnud põld-uruhiire
Rekord nr. 509 Meie arvukaimad imetajad
Harilik leethiir ehk leethiir Myodes glareolus
Põld-uruhiir Microtus arvalis
Arvatakse nii et metsamaastike arvukaimaks loomaks on harilik leethiir, aga kultuurmaastikel põld-uruhiir. Arvukus oleks ka siin hinnanguline kuna väga täpselt ei ole seda kindlaks teha lihtsalt võimalik.