Meenutus - 10 aastat Looduskalendri foorumit

Postitas Looduskalender - N, 21.09.2023 - 10.10
Autorid

Pildistas ja kirjutas Epp Harmon 19.09.2018. aastal

Sisu

Nii sai 10 aasta eest alguse sõna otseses mõttes harrastusteaduse (Citizen science) foorum: registreeritud liikmeid on hetkel 3756, käsitletud teemasid 635, üle 600 000 vaatluskirje…

Tänaseks 21.09.2023. aastal on registreeritud liikmeid LK-foorumis 4559, käsitletud teemasid 802 ja vaatluskirjeid 895194.

Esimene foorumi kokkutulek Alliklepas Looduskalendri välibaasis. Sügis 2008.

Esimene foorumi kokkutulek Alliklepas Looduskalendri välibaasis. Sügis 2008.

Et kõik algusest peale ära rääkida, tuleb vaadata kahe  aasta ja ühe ookeani taha. Looduskalendri must-toonekure kaamera vaatajaid jagus juba siis üle maailma. Juhuste kokkulangemise tõttu koguneti toona Kanada Hancock Wildlife Foundation’i foorumis.

Toonekured pesitsesid, aastad vahetusid, sõpruskond kasvas. Siinkohal passib selgitada, miks on täna avatav Looduskalendri foorum inglisekeelne. Aga kuidas siis veel? Postitajad – ehk siis Eesti Looduskalendri  kaamerate jälgijad – asuvad üle maailma: Soome, Rootsi, Läti, Venemaa, Suurbritannia, Poola, Ungari, Prantsusmaa, Türgi, USA, Kanada, Austraalia. Täiesti kindel, et foorumi kasutajaid lisandub mujaltki. Nii et otse loomulikult peab suhtluskeel olema rahvusvaheline.

NBEnglish ei pruugi olla kaugeltki perfektne, foorum on olnud mitmelegi lausa täienduskoolituse eest. Postitada saavad ainult registreeritud kasutajad. Eesti kurekaamera foorumi õhkkonda kiidetakse pea taevani. Uustulnukad võetakse kahel käel vastu, kuid kes kõhkleb, on esialgu loomulikult teretulnud vaid lugema.

Siinkohal tuleks lahti seletada tore mõiste "Storkahoolikud", mida enamik Looduskalendri must-toonekure kaamera jälgijad enda kohta kasutavad. Ettevaatust – tegemist on sõltuvusega! Must-toonekurgede pesitsemise ja kurepoegade kasvamise aegu on storkahooliku päeva esimene ja viimane mõte (ning ka enamik vahepealseid) seotud kaamerapildiga.

Peale kurgede lahkumist tekivad loomulikult  võõrutusnähud. Looduskalender on õnneks hoolitsenud "pehme maandumise" eest – kaamerad metssigade ja sel aastal ka kotkaste söötmiskohal ja üllatusi lisandub ilmselt veelgi. 

Foorumi professionaalsuse tagavad spetsialistide postitused. Näiteks kotkamees Urmas Sellis on storkahoolikute kümnetele küsimustele mõnusalt ja ammendavalt vastanud.

Mida veel? Tõesti – sõpruskond on foorumlaste kohta õige sõna. Kaks kokkutulekutki  peetud, storkahoolikud lausa piiri tagant kohale sõitnud. Niisiis on Looduskalendri Foorumi puhul tegemist nö. Sisse söödetud kogunemiskohaga – tere tulemast liituma!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.