Pildistas LK-team
Täiskasvanud soku jäänused
Euroopa metskits ehk kaber Capreolus capreolus
Metskitsede tänavuse aasta alguse arvukuseks hinnati vaid veidi üle saja tuhande isendi, st enne tänavust poegimist.
Pärast lumerikkaid ja külmasid talvesid 2010-11. aastatel jäid meie metskitsedest alles vaid riismed, aga tugevamad ellujäänud loomad suutsid arvukuse taastada juba 2018. aastaks ja sellele aitasid kaasa soodsad ja vähelumised talved, kuid koos loomade arvukusega suurenes ka jahisurve.
Kuigi möödunud aasta talv oli oma lumerohkusega metskitsedele raske, on viimaste aastatega kaprade arvukus langenud kolmandiku võrra, 2019. aastaga võrreldes. Ainult kiskjate süüks ei saa seda panna, sest ilveste ja huntide arvukus on meil päris madal.
Jahihooaeg kestab, aga vastavad ringkonnad (keskkonnaagentuur ja jahiseltsid) on, vältimaks metskitse arvukuse langust, enamuses Mandri-Eesti maakondades küttimismahte võrreldes eelmise aastaga oluliselt langetanud.