Eesti Looduskaitse Selts tähistab pühapäeval oma 50. juubelit - ÕNNITLEME!

Postitas Looduskalender - L, 05.11.2016 - 18.18
Image
Eesti Looduskaitse Selts
Sisu

Eesti Looduskaitse Selts tähistab pühapäeval oma 50. juubelit Eesti Rahva Muuseumis konverentsiga “Kuidas hoida Eestit, meie loodust ja kultuuri”

Pühapäeval koguneb Eesti Rahva Muuseumi ligi 400 loodussõpra kõigist Eesti maakondadest, et ühiselt tähistada Eesti Looduskaitse Seltsi 50. juubelit.

ELKS asutati 4. novembril 1966. aastal teeneka loodusteadlase ja kultuuritegelase Jaan Eilarti eestvedamisel ning kujunes silmapaistvaks isamaaliseks liikumiseks Eesti looduse ja kultuuri hoidjana.

Seltsi asutajate hulka kuulusid näiteks Friedebert Tuglas, Fred Jüssi, Veljo Tormis, Voldemar Panso, Kersti Merilaas, August Sang, Debora Vaarandi, Juhan Smuul, Endel Varep, Günther Reindorff. Esimeseks esimeheks Eilarti kõrval valiti Edgar Tõnurist. Kogu asutajate nimekiri on leitav siit: LINK

“Eesti, meie Looduse ja kultuuri hoidmine on sama oluline ka täna, 50 aastat hiljem,” rõhutas seltsi esimees Jaan Riis. “On tähtis, et meid ei haaraks võõrandumine ja väsimus, et me säilitaksime usku väärtustesse, mis meile on usaldatud hoida.”

Konverentsi avab seltsi auesimees Arnold Rüütel. Geograaf Taavi Pae räägib Eesti rahvusmaastikest ja sümbolitest, publitsist Kaupo Vipp arutleb teemal “Kas kooskõla loodusega on võimalik?“ ning kirjanik Valdur Mikita esitab küsimuse, kas Rail Baltic on uus peatükk Eesti katkupärimusest. Üles astuvad ka ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho, laulja Tõnis Mägi ja teised. Konverentsil tänatakse 50 loodussõpra, kes on andnud suure panuse seltsi tegevusse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.