Fotovõistluse võidutõõd

Postitas Looduskalender - R, 10.11.2023 - 10.10
Autorid

Ajakirja Eesti Loodus 24. fotovõistluse üldvõidu pälvis Ave Kruusel 

Image
Vaenukägu ehk toonetutt
Sisu

Vaenukägu ehk toonetutt

"Olin juba ammu soovinud seda kauni ja huvitava välimusega lindu näha ja pildistada. Tänavu kevadel see õnnestuski. Minu tuttava aias hakkas tootnetuttide paar väga tihedalt käima ja toimetama. Eriti tundsid nad huvi vana õunapuuõõnsuse vastu, mille nad ka sobivaks pesaks tunnistasid ning oma pojad selles üles kasvatasid", rääkis Ave Kruusel pildi saamisloost.

Kuigi tavapäraselt saab võistluse peaauhinna parim loomapilt, on sama väärtuslikud ka taime- ja seenefotode peaauhinnad. Sel aastal osales võistlusel üle 1000 foto 165 autorilt ning sellega on Eesti Loodus praegu Eesti suurim ja vanim loodusfotovõistlus.

Kõiki auhinnatud pilte saab vaadata veebilehelt: www.loodusajakiri.ee/eesti-looduse-2023-aasta-fotovoistluse-voitjad/

Pilte hindasid bioloog Indrek Kalamees, vikipedist Ivo Kruusamägi, Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk, loodusfotograaf Urmas Tartes ja kunstnik Margot Sakson. Eriauhindade saajad otsustasid auhindade väljapanijad.

Fotovõistlust toetasid reklaamibüroo Salibar, Eesti loodusmuuseum, Keskkonnaministeerium, Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tallinna loomaaed, Eesti arboristide ühing, Eesti jahimeeste selts ja ajakiri Eesti Jahimees, Eesti orhideekaitse klubi, Eesti botaanikaühing, Eesti ornitoloogiaühing, Wikimedia Eesti, RMK, Tuulingu puhkemaja, ajakiri Horisont, Keskkonnainvesteeringute keskus ja looduskalender.ee.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.