VIDEO: kus talvituma jäänud aule annab lähemalt vaadelda?

Postitas Looduskalender - P, 03.12.2023 - 10.10
Autorid

Foto Arne Ader

Video EOÜ

Aulid

Aulid ( loodusemees.ee )

Sisu

 

Aul         Clangula hyemalis   

 

Heade vaatlustorudega annab talvituvaid auliparvi ja -seltsinguid jälgida tõsistel linnuhuvilistel. Tavaline huviline märkab aule tegutsemas näiteks sadamaaladel või nende läheduses, kus veesügavus suurem.

Tegu on pisemate sukelpartidega ehk nii vana- kui nüüdseks ka noorlindude kaal algab umbes poolest kilost ja isegi suuremate isendite kaal ei küündi kiloni.

Alates oktoobrikuust näeme isaslinde hundsulestikus, mis paistab kontrastselt valge ja mustjaspruuni kirju ning ehitud kahe pika musta sabasulega. Isaslindude nokk on kahevärviline: kui noka tüvik ja tipp paistavad tumehallina, siis noka keskosas märkame kollakat värvi ja mõnel isendil koguni roosat.

Emaslindude sulestik jääb kogu aasta vältel peaaegu sarnaseks: lagipea, kael ja selg tumepruunid, külgkael ning alapool valges sulerüüs, nokk tumehall, tiivaalused tumehallid, saba lühike. Sarnased näevad välja ka tänavused noorlinnud.

Haruldaselt head sukeldajad leiavad omale toidu mere põhjast nii limuste kui koorikloomade näol, võimalusel püütakse ka pisemad kalu.

Auli - aasta linnu kokkuvõtted tehakse järgmisel nädalal 5. detsembril Tallinnas Lennusadamas toimuval suurel linnuõhtul. Üritsest lähemalt järgmise nädala alul.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.