Talilinnukaamera - musträstas

Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis IcaAge, LK foorumist

Image
Sisu

Musträsta isalind

 

Musträstas           Turdus merula

 

Talvituvaid musträstaid kohtame sagedamini meie suursaartel Lääne-Eestis või suuremates linnades ning nende arvukus oleneb muidugi talve karmusest. Talvitujaid võiks olla hinnanguliselt kuni kümmekond tuhat, kellest enamus moodustavad isaslinnud, aga arvukusest saame selgema pildi peale talilindude loenduseid.

Puudele ei ole jäänud juba ammu midagi söödavat ja nii koondub mingi osa musträstaid talilindude toidulaudade lähedusse. Seal leidub lumepinnalt päevalille seemneid, mida teised värvulised maha ajanud, sest musträstad lendavad ise toidulauale seemneid ja rasvapalle nokkima harva, aga nende tegutsemist toidumaja ümbruses on igal juhul kuulda.

Isalindude sulestik paistab süsimustana. Kollased on vaid nokk ja silmarõngas (noorlindudel muutub nokk kollaseks alles teisel eluaastal). Pika saba ja veidi sorakil tiibadega musträstad liiguvad maapinnal või lumel hüpeldes. Nende kehapikkus jääb kuni veerand meetriseks ja kaaluks umbes sada grammi.

 

Musträstas

Musträstas ( loodusemees.ee )

Harvemini võime talvisel ajal kohata musträsta pruunika sulestiku ja tumeda nokaga emalindu, keda võib kogemata pidada hallrästaks ehk linnuga, kes meil samuti talvitub.

Musträstaste vaatlused: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.