Algas talilinnuloenduse kolmas periood

Postitas Looduskalender - N, 15.02.2024 - 15.15
Autorid

EOÜ kutsub osalema

Foto Arne Ader

Talvikesepuu

Talvikesepuu ( loodusemees.ee )
 

Sisu

Eesti Ornitoloogiaühing tuletab linnuvaatlejatele meelde, et 15.–28. veebruarini käib maismaa talilinnuloenduse kolmas periood.

Talilinnuloendust tegema on oodatud nii varem osalenud kui ka uued vabatahtlikud linnuvaatlejad, kes tunnevad välimuse ja hääle järgi hästi ära siin talvitavaid linde. Ühing ootab osalejatelt valmisolekut teha loendusi mitmel hooajal järjest, et saada järjepidevaid andmeid, jälgimaks meie talilindude käekäiku pikema aja jooksul.

Loendusi tuleb teha talvel kolmel perioodil enda valitud umbes 10 km pikkusel rajal. Kolmas ja ühtlasi hooaja viimane loendusperiood on 15.–28. veebruarini. Igal loendusperioodil tuleb üles märkida kõik rajal nähtud ja kuuldud linnud, sisestada andmed vaatlusankeeti ja saata ankeedid hiljemalt märtsi lõpuks maismaa talilinnuloenduse koordinaatorile Jaanus Eltsile.

Enne välitöid tuleb hoolikalt lugeda juhendit ning saata rajakaart koordinaatorile. Loendusel on vaja järgida ette antud metoodikat, teha vaatlusi vastutustundlikult ja järjepidevalt. Talilinnuloendused on osa riiklikust seirest, seetõttu on nende tulemuste adekvaatsus iseäranis tähtis.

Maismaa talilinnuloenduse juhendi ja ankeedi leiab Eesti Ornitoloogiaühingu kodulehelt: LINK

Nõuandeid loenduse tegemiseks leiab ka ajakirjas Eesti Loodus ilmunud artiklist: „Talilinnuloendused aitavad uurida meie paigalindude käekäiku“

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.