Pühapäeval saavad huvilised osaleda Eesti kõige linnurikkama linna väljaselgitamises

Postitas Looduskalender - N, 28.03.2024 - 09.09
Autorid

EOÜ kutsub osalema

Foto Arne Ader

Kuldnokk

Kuldnokk ( loodusemees.ee )

Sisu

Märtsi viimasel pühapäeval toimub üle-eestiline linnade linnuvaatluspäev, kus kõik huvilised saavad kaasa aidata kõige linnuliigirikkama linna välja selgitamises.

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki linnuhuvilisi 31. märtsil vaatlema saabunud rändlinde ja välja selgitama kõige linnuliigirikkamat linna. Osalemiseks tuleb silma ja kõrva jäänud linnud kirja panna ja tulemused samal päeval ühingule edastada.

Linnade linnuvaatluspäeval saab osaleda üksi või kuni kuueliikmelistes võistkondades. Vaatlusi tuleb teha vabalt valitud linnas kella 5–13 vahel ning kirja panna kõik nähtud ja kuuldud linnuliigid. Pühapäeval hiljemalt kella 16-ks tuleb saata kohatud linnuliikide nimekiri, võistkonna liikmete nimed ja vaatlusalaks olnud linna nimi vaatluspäeva koordinaatorile Tarvo Valkerile aadressile: tarvo.valker@eoy.ee

Täpsed osalemisreeglid leiab ornitoloogiaühingu kodulehelt: https://eoy.ee/linnade-linnuvaatlus

„Tänavune linnukevad on olnud erakordselt varane, mistõttu on oodata väga pikki vaatlusnimekirju. Kuna eesolevatel päevadel läheb ilm märkimisväärselt soojemaks, siis on vaatlejatel lootust trehvata ka selliseid rändlinde, keda sel kevadel Eestis veel kohatud polegi,“ sõnas Tarvo Valker.

Ürituse info Facebookis: www.facebook.com/events/797800468876501.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldab Eesti Ornitoloogiaühing 2002. aastast. Eelmisel aastal tehti vaatlusi 24 linnas, linnurikkamad linnad olid Tartu 86 ja Tallinn 85 liigiga.
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.