Kotkapoegade pesaelust

Postitas Looduskalender - R, 05.07.2024 - 10.10
Autorid

Kaameratõmmis Ravens, LK foorumist

Image
Esiplaanil noorem kaljukotkaste poegadest
Sisu

Esiplaanil noorem kaljukotkaste poegadest

 

Kaljukotkas ehk maakotkas       Aquila chrysaetos

 

Kuni selle nädala alguseni olid kotkapojad vanalindude poolt kenasti toidetud. Teame, et sagedamini kasvab kaljukotkaste pesas ülesse üks kotkapoeg pesitsusajal, mis on tavaline.

Viimasel nädalal on vanalindude külastused pesale ja ka toiduga varustamine kasvavatele noorlindudele vähenenud. On selles süüdi saakloomade puudus või midagi muud, jääb küsimuseks? Eks vaatajad st inimesed ja nende mõttemaailm ning empaatiatunnetus on erinevalt üles ehitatud, kui kotkastel.

Kogemustest võime öelda, et selliseid toidu toomise katkestusi on kotkaste pesades täheldatud varasematel aegadel ja ka teistes riikides (ornitoloogid vahetavad omavahel teavet). Palun vaatame, mis toimub ja looduses sünnib, kui meil selline võimalus on antud kotkapesades toimuva üle järelemõtlemiseks ehk kotkaste käitumisest aru saamiseks, sest suur osa vanalindude tegevusest jääb meil paraku varjatuks.

Niisiis mõistmist, sest teadusuuringute materjali ja lindude käitumist uuritakse aastaid, enne kui tullakse välja hüpoteesi või teadusliku tõestusega. LK foorumi liikmete kaamera ees toimumise dokumenteerimine aitab sellele oluliselt kaasa - tänud selle eest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.