29. NÄDAL 15.7.2024 - 21.7.2024. Jõgeval ja selle ümbruses

Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Image
Sisu

Täisküps oder ootab kombaini põllule

Esmaspäevast kolmapäevani püsisid palavad ilmad. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur kõikus 19,5…21,0 piires, mis ületas normi kolme kuni viie kraadi võrra. Maksimaalne õhutemperatuur tõusis päeval varjus 25 °C või üle selle. Nädala maksimaalseks õhutemperatuuriks registreeriti teisipäeval Jõgeva ilmajaamas 27,8 °C.

Kartulipõld pärast vihma

Kartulipõld pärast vihma

Kolmapäeva pärastlõunal hakkas sadama ja kuumus taandus. Järgnevad päevad olid vahelduva pilvisusega. Maksimaalne õhutemperatuur enam 25 kraadini ei ulatunud. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur püsis ühe kuni kahe kraadi võrra normist kõrgemana.

Rukis lamandus tugevatest vihmahoogudest

Rukis lamandus tugevatest vihmahoogudest

Vihma sadas lisaks kolmapäevale veel reedel ja laupäeval. Laupäeval esines Jõgeval tugev äike ja ööpäeva sajusummaks kogunes 29,8 mm. Õhtupoolikune sadu oli tugev. Kohati ei jõudnud sadanud vesi põldudel mulda imbuda, tekkisid suured loigud, muutliku reljeefiga põldudel esines pinnasekannet. Pühapäeva hommikuks oli vesi juba valdavalt mulda imbunud. Nädala sajusummaks kogunes Jõgeva ilmajaama andmeil 37,1 mm.

Õitsevad raudrohud, sarik-hunditubakad ja arujumikad

Õitsevad raudrohud, sarik-hunditubakad ja arujumikad

Tänavusel taimekasvuperioodil on kogunenud soojust rekordiliselt palju. Taimede areng on võrreldes normiga ligikaudu kahe nädala võrra ette jõudnud. Juba levitavad kased seemneid.

Pihlakad punetavad

Pihlakad punetavad

Osadel pihlakatel on marjad värvunud. Põldudel on teraviljakoristus täies hoos. Varakult valmivatel õuntel on juba maitset, õunapuu alla varisenud viljad kõlbavad süüa.

Jõgeval 22.7.2024.
 

Sildid:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.