Tänasega lõpeb suvise aialinnupäeviku täitmine

Postitas Looduskalender - T, 01.10.2024 - 07.07
Autorid

Art Villem Adojaan, suvise aialinnupäeviku 2024 koordinaator, www.eoy.ee/aed

Image
Sisu

Pane tähele!

Suvise aialinnupäeviku üheteistkümnes hooaeg lõpeb homme. Palume enne päevikute sulgemist sisestada kõik 1. märtsist kuni 1. oktoobrini tehtud vaatlused ning need ka kriitilise pilguga üle vaadata, et olla veendunud määrangute õigsuses.

Kui andmete ülevaatamise käigus tekib küsimusi, kirjuta aadressile aed@eoy.ee või võta ühendust veebipäevikus oleva vormi kaudu. Oodatud on ka tagasiside ja soovitused suvise aialinnupäeviku korralduse kohta.

Kui hooaeg on lõppenud ja päevikud suletud, vaatab koordinaator Art Villem Adojaan vaatlused veel kord üle ning koostab 17 000 loodusvaatlust koondava kokkuvõtte, mille avaldame lähikuudel lehel eoy.ee/aed ning saadame ka käesoleva uudiskirja tellijatele.
 
Tänavu saabusid lähirändurid tavapärasest varem, ent kas võrreldes varasemate aastatega jäid hilisemaks ka kaugemalt tulijad? Kuidas mõjutas kuiv maikuu aiataimede õitsemisaegu? Milliseid põnevaid imetajaid vaatlejad aedades kohtasid? Neile ja paljudele teistele küsimustele saab lugeda vastuseid juba peagi valmivast kokkuvõttest.
 
Suur aitäh kõigile aialinnupäeviku pidajatele!

Ülevaade Baeri aia vaatlustest

Suvist aialinnupäevikut pidasid ka Eesti Ornitoloogiaühingu töötajad. Vaatlusalaks oli Tartus Veski 4 asuva Baeri maja aed. Ühingu kollektiivi vaatlused on tehtud valdavalt kevadel ja kontoris oldud tööpäevadel, suvepuhkuste ajal me vaatlusi siin ei teinud.

Baeri aias märkasime kokku 33 liiki linde: hakk, hall-kärbsenäpp, hallrästas, hallvares, hõbekajakas, kaelustuvi, kodutuvi, kuldnokk, käosulane, künnivares, lepalind, linavästrik, metsvint, must-kärbsenäpp, musträstas, nõlva-lehelind, ohakalind, piiritaja, punarind, puukoristaja, põhjatihane, põldvarblane, rasvatihane, rohevint, salutihane, siisike, sinitihane, sookurg, suur-laukhani, suurnokk-vint, tamme-kirjurähn, väike-lehelind, väänkael.

Avastasime hoovi peal kasvava suure tammepuu oksa sees pesitsemas tamme-kirjurähni. Pesa sissepääs oli suure puuseene all ning vanalind käis usinalt pesas häälitsevaid poegi toitmas.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.