8. NÄDAL 22.2.2016.-28.2.2016. Jõgeva ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 01.03.2016 - 22.36
Autorid

Pildistasid ning ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Image
Sisu
Veebruari lõpus kattis paks lumi põlde
 
Ilm püsis valdavalt sompus ja soojana, aegajalt oli siiski ka päikest näha. Kõige päikselisemaks kujunes laupäeva hommikupoolik. Ööpäeva keskmine õhutemperatuur püsis +1 ja -1 kraadi piires, ületades normi kuni kuue kraadi võrra. Kogu nädala jooksul mõõdeti päeviti pluss- ja öösiti miinuskraade, kuid ööpäevane õhutemperatuuri kõikumine oli väike (2…5 kraadi).
 
Hobustega jalutamas.
Hobustega jalutamas.
 
Minimaalseks õhutemperatuuriks mõõdeti Jõgeval -3,4°C (laupäeval, 27. veebruaril) ja maksimaalseks 2,4°C (neljapäeval, 25. veebruaril). Hooti sadas lund ja lume paksus püsis vaatamata sulailmadele enam kui 20-sentimeetrisena. Öised miinuskraadid tekitasid lumele kooriku. Kohati püsis endiselt mullas veel keltsakiht, kuid see jäi korrast õhemaks. Samuti oli lume all mulla pindmine kiht mõne sentimeetri sügavuselt külmunud.
 
Kilplutiklane.
Lumelt leitud kilplutiklane.
 
Päikseliste ilmadega jooksis vahtramahl ja vigastatud okstel oli hommikuste külmakraadidega näha mahlapurikaid. Nädala lõpuks jõudsid siia kanti esimesed üksikud künnivaresed. Esialgu liikusid nad vaikselt ringi ja nende häält polnud õieti kuuldagi.
 
Jõgeval, 29.2.2016.
 
Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.