Veebikaamera kuvatõmmis Biker, LK foorumist
Foto Arne Ader, loodusemees.ee
Siisike toidulaual
Siisike Carduelis spinus
Looduses tunneme siisikeste seltsingu kergelt ära. Nende vintlaste salga lennupilt paistab lainetavana, sest siisikesed saalivad seltsingus pidevalt üles ja alla. Kes korra näinud, see tunneb siisikeste salga juba kaugelt ära.
Talvises looduses toituvad seltsingulinnud lepa- või sanglepa, aga samuti kase või teiste taimede seemnetest. Sageli riputakse peentel lehtpuuokstel seemnete kallal toimetades seljaga allapoole, sarnaselt tihastele. Puude latvades tegutsevaid siisikesi võime kergelt tuvastada lindudele omase nukra vile järgi: LINK
Siisikeste talvine arvukus sõltub oluliselt nimetatud puude seemnete hulgast võib mõnel aastal jääda napilt kümne tuhande isendini, kuid olla järgmisel seemnerikkal aastal kuni kolmkümmend korda arvukamad. Kui kuusikutes hakkavava märtsikuus kuuseseemned massilisemalt pudenema, liiguvad siisikesed kuusikutesse ja sinna jäädakse ka pesitsuse ajaks.
Siisike
Siisikeste kollakasrohekas seljasulestikus paistavad kitsad mustad triibud. Mustadel tiibadel paar kollakasrohekat vööti. Pikkust on lindudel veidi üle kümne sentimeetri ja kaalu kümme kuni viisteist grammi ehk siis rasvatihastest veidi pisemad.
Siisikeste isaslind paistab erksamavärvilisem ja musta pealaega, emaslinnu sulestik on kahvatum ja peasulestik heledam. Küljed märgatavalt triibulised. Nokk roosakashall, silmaiiris ja jalad pruunid, saba lühike ning sügava sisselõikega. Iseloomult igati rahumeelsed linnud.
Siisike
Juba talvisel ajal saavad kokku pesitsemisele mõtlevad siisikeste paarid.
Siisikesepaar
Siisikese vaatlused: LINK
Tutvu Balsnacki linnutoidu valikuga: LINK