Koostab Marek Vahula
Fotod Arne Ader, loodusemees.ee ja viimased ülesvõtted LK team
Surusääskede pulmalend
Rekord nr. 865 Pühajärve praktikumi 1000 putukaliiki
Kahekümne aastaga ehk alates 2005. aastast kuni 2024. aastani, püüti Tartu Ülikooli putukapraktikumides 1000 liigi piir. Kokku osales praktikumides selle pika aja jooksul ca. 500 biotudengit ja seda Otepää Looduskeskuse ümbruses ehk 10 kilomeetri raadiuses. Teave: Toomas Esperk.
Faasanikana ja – kukk. Foto VikipeediA
Rekord nr. 866 Meie pikema sabaga lind
Jahifaasan ehk faasan Phasianus colchicus
Meil elutsevad faasanid on haruldased ja vähelevinud kodulinnud kes ei ole suutnud meie looduses elus püsida. Jahifaasan kukke võime suuruselt võrrelda tedrega. Kuke saba jääb kehapikkusest veidi lühemaks ja kaalub selline värvikas iludus kuni poolteist kilo. Kana kannab kollakaspruuni sulestikku ja kaalub kilo ringis.
Jahifaasanit hinnati jahilinnuna juba keskajal ja linde on introdutseeritud paljudesse riikidesse. Ka meie loodusesse on väikeseid asurkondi püütud luua nii Taageperas, Vigalas, Väänas, Aakres, Hiiu- ja Saaremaal, Ruhnul, kuid need seltsingud on paraku hääbunud.
Praegusel ajal kasvatatakse faasaneid farmides ja lastakse loodusesse sügiseti tasulise jahipidamise eesmärgil. Jahifaasan kuulub Eesti jahilindude nimistusse ja jahihooaeg kestab oktoobrist kuni veebruarini.
Hukkunud saarik
Rekord nr. 867 Meie ohustatuim puuliik
Ohustatuima puuliigina kasvab meil harilik saar.