Olete Te siisikeste salkasid märganud?

Postitas Looduskalender - K, 28.12.2016 - 17.17
Autorid

Fotod Arne Ader

Siisikesed

Siisikesed

Sisu

 

Siisike    Carduelis spinus

 

Talviti on siisikeste arvukus aastati äärmiselt kõikuv, aga näha neid invasioonilinde toiduotsingul on (mõnel talvel pole neid meil pea üldse näha - kus süüa jagub, seal peatutakse pikemalt). Salkade lennupildi tunneb ära kaugelt, selline „lainetav“ ning ülesse ja alla liikuv. Piisab märkamisest, et alatiseks meelde jääks.

Liigutakse ringi lepa- ja sanglepa, aga ka kaskedelt seemneid toiduks otsides. Sageli riputakse toitumisel peentel lehtpuuokstel seljaga allapoole - sarnaselt tihastele. Külastatakse ka talveks välja pandud linnulaudu. Märtsikuus, kui kuuseseemned pudenema hakkavad „kolitakse“ kuusikutesse, kus seemneid leida ja sinna pesitsusajaks jäädaksegi.

Saledate siisikeste sulestik on kollakasrohekas, tiibu kaunistamas kaks helekollast vööti. Pikkust, kaalu keskeltläbi kaksteist sentimeetrit, grammi.

 

Siisike

Siisike

Isaslinnu pea ning lõuaalune mustad ja sulestikus näeme rohkem kollaseid toone, kui emaslinnul, kes tagasihoidlikult hallimad välja näevad. Nokk roosakashall, silmaiiris ning jalad pruunid. Lühike saba sügava sisselõikega.

Siisikeste viimase nädala vaatlused: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.