Aasta Lind 2016 - rasvatihane

Postitas Looduskalender - R, 08.01.2016 - 21.20
Autorid

Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet

Sisu

 

 

Vaata mobiilsest seadmest: iPhone, iPadAndroid, VLC

Eesti Ornitoloogiaühing valis 2016. aasta linnuks rasvatihase, meie ühe tuntumatest ja levinumatest lindudest, kelle toimetamisi saab kõikjal aastaringselt jälgida. Rasvatihase aastal saavad tuttavamaks nii meie tihased – rasvatihane, sinitihane, musttihane, tutt-tihane, põhjatihane, salutihane, taigatihane, lasuurtihane, sabatihane, kukkurtihane - kui ka teised talvel toidumaja külastavad ja suvel aias pesitsevad linnud.
 
Rasvatihase aasta veebilehe leiab aadressilt:
 
tihane1.jpg
Pildid napsas Hagnat, LK foorumist.
 
Lõpuks on külmemad talveilmad meilegi jõudnud ja viimane aeg on sulissõpradele toidumaja üles seada. Koostöös Looduskalendri ja Loodusemehega saab selgi talvel jälgida lindude tegemisi Otepääl asuvalt lindude toidumajalt.
 
Eesti Ornitoloogiaühing valib Eesti aasta lindu alates 1995. aastast ning rasvatihane on järjekorras 22. Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eestis esinevat linnuliiki või liigirühma ning kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimisse ja kaitsesse. Rasvatihase aastat toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
 
Varasemate aasta lindudega saab tutvuda EOÜ veebilehel:
 
Lisateave:
Margus Ots 508 2244
+372 508 2244
 
tihane2.jpg
Alustame "Talilinnukaamera" kümnenda hooajaga, kasutades tänavu Axisé veebikaamerat. Ühendus on nüüdseks juba viiendat aastat mobiilne. Kaamerastriim jõuab Otepäält Tartusse, Eeneti serverisse Elisa 4G ühenduse abil, mis tagab meile pildi sujuva edastuse.
 
Sulissõpradele toidulaua katab BALSNACK.  
 
Kaamera asub Otepääl, LOODUSEMEES.ee kontori akna taga. Näeme talvituvate lindude käitumist linnaoludes ja Arnelt saame kindlasti huvitavat pildimaterjali Looduskalendris avaldamiseks.
 
Talilinde ning nende tegemisi tutvustab Margus Ots - aasta linnu 2016 ettevõtmise eestvedaja.
 
LK inglise keelne foorum on avatud kõikidele registreerunud huvilistele.

EENet paljundab striimpildi vaatajatele vajalikus hulgas. Flash pleier mängib kõigis Flashi toetavates veebilehitsejates.
 
Ettevõtmise partnerid:
Elisa
Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.