Ilvesekaamera uudised

Külas ilvesekaamera asukatel - Gellal, Printsessil, Koopailvesel

Postitas Aasta Loom - R, 23.11.2018 - 17.10
Avapilt
Sisu

 

Möödunud nädalal sain ma ettepaneku teha külastus Elistvere loomaparki, et vaadata, kuidas sealsete ilveste käsi käib. Valisin külastuseks argipäeva, sest siis on pargis uudistajaid enamasti kõige vähem ja nii on mul võimalus loomade toimetamisi jälgida vaikselt ja häirimatult. Varusin selleks mitu tundi, sest ega lühema ajaga nende päevasest rutiinist aimu ei saa.
 

Kohapeale jõudes märkasingi kohe üht suurt ja väga heleda karvkattega looma – see oli emand Gella. Ta istus liikumatult oma lemmikpaigas. Kohal, mis paistab kätte ka ilvesekaamerast. Teinekord võib ta seal liikumatult püsida isegi üle tunni ning nii mõnigi on pidanud teda hoopis topiseks.


 

VIDEO ja PILDID: ilvesekutsikad Elistveres

Postitas Aasta Loom - P, 05.08.2018 - 22.40
Avapilt
Sisu

Ilvesekutsikas Elistveres 2018. aasta augustis.
Foto: Tarmo Mikussaar

Ilvesekutsikad Elistvere külastuskeskuses 2018. aasta augustis. Video taustal on kuulda Elistvere loomapargi külastajate hääli - küll on rääkijaid palju! Ilveseemand Gella imetab kolme kutsikat aga nii rahuliku moe ja uhke olekuga nagu oleks tal ükskõik, mida maailm temast arvab: tema istub oma lemmikpuul - mis on nähtav ka Looduskalendri veebikaamerast - annab poegadele süüa ja kavatseb liigutada ainult oma ilusaid kõrvatutte!
Video: Tarmo Mikussaar

Elistvere ilveseemandal on kolm poega!

Postitas Aasta Loom - K, 01.08.2018 - 23.19
Sisu

ilves ElistveresElistvere ilves. Kolmest kahekuusest ilvesepojast Elistvere külastuskeskuses pole seni õnnestunud veel fotosid saada. Kuna pojad on nüüd juba küllalt suured, et aedikus rohkem ringi liikuda, saame kindlasti varsti ka toredaid pilte näidata. 
Foto: Tarmo Mikussaar

 


Mõne päeva eest tuli tähelepanelikult Looduskalendri veebikaamera jälgijalt Inglismaalt teade, et ta nägi ilvesekaameras ilvese poega. Ja tõepoolest, kõne Elistverre kinnitas, et emailves Gellal on kutsikad. Elistvere ilvesed pole pikka aega järglasi saanud ja seetõttu rõõmustas see kõiki väga, et just ilveseaastal Gella poegadega maha sai.

VIDEO: mis ilvestel plaanis?

Postitas Looduskalender - T, 09.01.2018 - 19.19

Video salvestas Aita, LK foorumist

 

 

Ilves ehk harilik ilves        Lynx lynx

 

Ehki aedikus, kuid sellest hoolimata hoiavad ilvesed meelsasmini omaette. Ainus aeg, kus üksteise lähedust otsitakse on innaaeg, aga sellest jõuame kindlasti veel korduvalt kirjutada.

Laupäevasel tormiööl oli kuulda ilveste kähedaid häälitsusi ning täheldatud loomade aktiivsemat liikumist. Pühapäeval jäid kõik kolm aedikus vabalt liikuvat elanikku korraga kaamerapilti.

Ilvesekaamera

Postitas Looduskalender - R, 05.01.2018 - 22.13

Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet
Sissejuhatus Helen Arusoo, Aasta looma toimkond
Tehniline tugi HATCAM

Aasta looma kaamera asub Elistvere loomapargis, kus elab praegu 4 täpilist kaslast: ilvesepreili Gella, iIvesepoisid Lars ja Koopailves ning veel üks nooruke uustulnuk Ida-Virumaalt. Kaamera ees näeme loodetavasti heleda kasukaga Gellat, samuti Larsi, kellel on tumedam pea ja tumedad täpid, ning võib-olla ka arglikku ja omaette hoidvat Koopailvest. Uustulnukat – kes on ilmselt noor emasloom ja kes oli väidetavalt jäetud Ida-Virumaal ühe tühja koera-aedikusse, toodud tänavu Elistverre elama ja alles kohaneb siinsete ilvestega – me esialgu ei trehva. Noor uustulnuk elab omaette aia sees veel mõnda aega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.