Suvine aialinnupäevik 25. märtsil

Postitas Looduskalender - R, 25.03.2016 - 14.14
Autorid

Teada annab Meelis Uustal, suvise aialinnupäeviku koordinaator
Foto Arne Ader

Põldlõoke

Põldlõoke

Sisu

Suvine aialinnupäevik kogub hoogu! Esimese kolme nädalaga on registreeritud üle 300 aia, kus on kirja pandud üle 3600 liigivaatluse.

Eelolev nädalavahetus tõotab tulla põnev ja tegevuste rohke päris mitmel põhjusel. Esiteks pääsevad rändlinnud nädala lõpus ometi kord talvise paisu tagant lahti ja kaua oodatud põldlõokesed, kiivitajad, kuldnokad, metsvindid, kaelustuvid, haned, luiged, rästad ja mitmed teisedki jõuavad talvitusaladelt meile tagasi.

Teiseks, külmade ööde möödumisel saavad ehk lauluindu juurde ka kakud, meie varakevadised „öölaulikud“. Õhtupimeduses kostvate huigete meeldetuletamiseks sobib hästi EOÜ kodukaku veebileht.

Kolmandaks, kätte on jõudnud parim aeg kuldnokkadele ja tihasesuurustele lindudele pesakastide meisterdamiseks. Kuldnokad taluvad liigikaaslasi hästi ja neile võib pesakaste panna mitu, samas kui väikelindude pesakastidel tasub ikka 20-30 m vahet hoida. Täpsemad juhised leiab EOÜ pesakastide lehelt

Neljandaks, soojal pühapäeval on hea võimalus kohtuda aasta esimese liblikaga – on ta sedapuhku lapsuliblikas või koerliblikas?

Ja viiendaks, laupäeval-pühapäeval toimuvad lihavõtte linnuvaatlused ja linnadevaheline linnuvõistlus.

Seega tegevusi peaks jaguma igasse päeva!

Liitu suvise aialinnupäevikuga: www.eoy.ee/aed 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.